X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski Big Beat - rwący potok wielu nurtów stylistycznych

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 18:00
- To nie jest tak, że big beat to muzyka, której słucham z wypiekami na twarzy. To po prostu początek, fundament polskiej muzyki rockowej. Jeśli tego zjawiska dobrze się nie pozna, to nasza wiedza o nim będzie ułomna – mówił w Dwójce Mariusz Gradowski.
Audio
  • Polski Big Beat. Muzyka, styl życia i dziedzictwo (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Gościem audycji był muzykolog i dziennikarz muzyczny, z którym rozmawialiśmy o jego książce "Big Beat. Style i gatunki polskiej muzyki młodzieżowej 1957-1973".

"Mariusz Gradowski dąży do odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące kultury muzycznej: czym w istocie było zjawisko grupujące wokół siebie określoną społeczność, wywołujące określone formy zachowań społecznych i reakcje jego otoczenia, jak się zmieniało oraz jakie finalnie stanowiło dziedzictwo dla następnego pokolenia odbiorców muzyki rozrywkowej" - czytamy w nocie wydawniczej.

- Polski big beat to szeroki nurt polskiej muzyki młodzieżowej, który składa się z bardzo wielu, niekiedy wręcz sprzecznych nurtów stylistycznych. Pierwsze jaskółki big beatu pojawiły się w Polsce w 1956 roku. Rok później działo się już bardzo dużo – powiedział gość Dwójki. 

Kiedy big beat na dobre zagościł w Polsce i czy można mówić o jakimś jego akcie założycielskim, czyli wydarzeniu, koncercie lub płycie? Jakim przemianom ulegał i z jakimi wydarzeniami społecznymi był sprzężony? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Gość: Mariusz Gradowski (muzykolog, autor książki "Big Beat. Style i gatunki polskiej muzyki młodzieżowej 1957-1973")

Data emisji: 1.02.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak