X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawa artystów, pieniądze, cenzura. Prawda i manipulacja

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 18:00
- Regulacje prawne dotyczące internetu i obowiązującego na jego gruncie prawa autorskiego są jak na współczesne standardy bardzo stare, bo mają już 20 lat. Prawo, które jest z tyłu za rzeczywistością muzi zostać do nie dostosowane – mówił w Dwójce prawnik Łukasz Łyczkowski.
Audio
  • Czy prawa autorskie ograniczają wolność w sieci? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/enzozo

Pojawiła się szansa na kompromis w pracach nad unijną dyrektywą dotyczącą praw autorskich w internecie. Artyści – między innymi sygnatariusze manifestu "Razem dla kultury" wspierają unijne dyrektywy dotyczące praw autorskich. Ich zdaniem jedynymi beneficjentami obecnych przepisów są bowiem wielkie korporacje i Internetowi monopoliści – facebook, youtube, itp. Tracą twórcy, niezależne podmioty i kultura.

Nie brakuje jednak głosów – nie tylko ze strony największych internetowych koncernów, że zmiana przepisów będzie skutkować licznymi ograniczeniami, wręcz cenzurą w działaniu między innymi portali społecznosciowych. Środowiska internetowe – m.in. youtuberzy i menedżerowie sieci partnerskich uważają, że proponowane zmiany będą korzystne dla jedynie wąskiej grupy artystów, a realnym zagrożeniem dla wielu mniejszych działających w Internecie podmiotów.

Kto w tym sporze ma rację i w które z argumentów powinni się wsłuchać zwyczajni użytkownicy sieci? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Krzysztof Grzybowski

Goście: Ludmiła Mitręga (Kreatywna Polska), Łukasz Łyczkowski (prawnik, pełnomocnik ZAIKS-u), Marek Kościkiewicz (kompozytor), Alek Tarkowski (Fundacja Centrum Cyfrowe) i Łukasz Głombicki (Whisky Media)

Data emisji: 18.02.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektywa o prawie autorskim. Konieczność czy cenzura?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:41
W audycji rozmawialiśmy o istocie sporu narosłego wokół dyrektywy UE o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym.
rozwiń zwiń