Polskie Radio
Section05
Krzysztof Grzybowski

PR24 "Premier nie wypowiedział tych słów". Marek Ast o spocie PO z wygenerowanym głosem

- Wpisuje się to w metodę prowadzenia kampanii wyborczej za pomocą kłamstw i manipulacji opinią publiczną, wprowadzania jej w błąd (…). Na pewno będziemy na tego rodzaju sytuacje reagować, prostować kłamstwa Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 o spocie wyborczym PO Marek Ast (PiS), przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory w Polsce wybory 2023 Marek Ast Krzysztof Grzybowski Platforma Obywatelska

Rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność": wiek emerytalny należy wpisać do konstytucji

- Nie chodzi o to, żeby zamurować wiek emerytalny, bo o nim trzeba rozmawiać i system emerytalny należy reformować, natomiast nie może być to takie łatwe, jak to zrobił Donald Tusk w 2012 roku, gdy zwykłą ustawą w ciągu czterech miesięcy zmienił jedną z najbardziej fundamentalnych umów społecznych - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA emerytura Solidarność polityka społeczeństwo wiek emerytalny w Polsce referendum

PR24 "Przekonywanie jest niezwykle istotne". Prof. Kleiber o spotkaniu Zełenski-Modi na marginesie G7

- Szczyt można odebrać z zadowoleniem  - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując spotkanie przywódców siedmiu najwyżej rozwiniętych demokracji świata i zaproszonych gości w Hiroszimie. Pytany o najważniejsze ustalenia, wskazał m.in. na spotkanie Wołodymyra Zełenskiego z premierem Indii Narendą Modim.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski Ukraina wojna na Ukrainie Indie Wołodymyr Zełenski ŚWIAT

Wysokie zyski Orlenu. Marszałkowski: koncern mocno inwestuje w elektromobilność, farmy wiatrowe i SMR-y

Pamiętajmy, że segment petrochemiczny i rafineryjny to nie jest - nie umniejszając - sklep z pieczywem. To jest bardzo skomplikowany segment. (...) Orlen bardzo mocno inwestuje w różne projekty petrochemiczne, w kwestie elektromobilności, w morskie farmy wiatrowe i oczywiście SMR-y, czyli małe reaktory jądrowe. To wszystko wymaga ogromnych nakładów inwestycyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski z BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA energetyka Orlen PKN Orlen Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Mariusz Marszałkowski

PR24 Rzecznik KG PSP: polscy strażacy zostają w Turcji na dłużej, wciąż jest nadzieja na znalezienie żywych

- Informacja dosłownie z ostatnich kilku chwil. Polscy ratownicy zostają w Turcji na dłużej. Co najmniej do czwartku 16 lutego. To jest prośba władz tureckich - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Karol Kierzkowski straż pożarna służby i bezpieczeństwo ŚWIAT Bliski Wschód Turcja trzęsienie ziemi

Ks. Andrzej Majewski: teologia Benedykta XVI to powrót do Ojców Kościoła

- To jeden z najwybitniejszych teologów minionego i tego stulecia, człowiek, do którego nie będzie można się nie odnosić, chcąc uprawiając teologię - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Andrzej Majewski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia o zmarłym papieżu Benedykcie XVI. - Jego teologia to powrót do początków, do Ojców Kościoła, integracja tego, co wniósł sobór watykański II, z ogromną, dwutysięczną spuścizną Kościoła - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski Benedykt XVI POLSKA Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo

Ks. Leszek Gęsiak: Benedykt XVI w każdym szukał jego drogi do Boga

- Gesty, czynione przez Benedykta XVI wobec wspólnoty Lefebrystów, czy wobec innych wspólnot, także w zakresie dialogu międzyreligijnego, to kontynuacja linii Jana Pawła II - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak. - Szukanie w każdym jego drogi do Boga, przekładało się na decyzje, które Benedykt XVI podejmował przez cały czas swojego ponmtyfikatu - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Krzysztof Grzybowski Benedykt XVI

"Będzie zapamiętany jako jeden z najwybitniejszych teologów". Bogumił Łoziński o Benedykcie XVI

- Wiele osób, które są trochę głębiej w Kościele i zajmują się rozważaniamie teologicznymi, opiera się w dużej mierze właśnie na Benedykcie XVI - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". - To był, nadal jest i będzie wielkim autorytetem rozumienia wiary dla ludzi, dla katolików - podkreslił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Krzysztof Grzybowski Bogumił Łoziński Benedykt XVI chrześcijaństwo Kościół katolicki Kościół

Dr Małgorzata Bonikowska: Unia Europejska jest w sytuacji wielkiego dyskomfortu

- Niewątpliwie Unia Europejska jest w sytuacji wielkiego dyskomfortu. Kupowano z Rosji ropę, gaz i węgiel, ponieważ były najtańsze oraz najbliższe. W związku z tym części polityków krajów Unii wydawało się, że jest to racjonalną polityką - mówiła w Polskim Radiu 24 prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych dr Małgorzata Bonikowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski ETS energetyka

"Liczą na wywołanie kryzysu politycznego w Rosji". Dr Szabaciuk o kontrofensywie Ukraińców

- Ukraińcom chodzi o to, by przez częściowe sukcesy pokazać nieudolność władzy rosyjskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Szabaciuk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Europy Środkowej w Lublinie. - Liczą też na to, że w ten sposób dojdzie do zmian politycznych, czy wywołania kryzysu politycznego w Rosji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT Europa Wschodnia

PR24 Dr Dietrich o sytuacji w Odrze: algi dostały idealne warunki do rozwoju, to ewenement

- Lata temu niektóre dopływy też miały wysoką przewodniość i zasolenie, ale przy normalnym stanie wody i normalnych temperaturach ten ekosystem sobie radził. Tym razem to się nie udało i to jest sygnał dla nas, dla społeczeństwa, by się zastanowić, co możemy zrobić w przyszłości - powiedział w Polskim Radiu 24 dr inż. Grzegorz Dietrich, dyrektor Instytutu Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza komentując katastrofę ekologiczną w Odrze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzybowski Odra środowisko

"Projekt jest krajobrazowo-architektoniczną kompozycją. Bielecki o budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej

- Moją rolą jest to, aby stworzyć ramy dla czegoś, co społeczeństwo już wyraziło. Z tego względu moje myślenie nie było tylko o kubaturze, obiekcie, architekturze, bo uważałem, że nawet najbardziej oryginalna architektura zniknie w tej banalności otoczenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Czesław Bielecki (architekt, autor projektu Muzeum Bitwy Warszawskiej).
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24 POLSKA muzeum historia Polski bitwa warszawska

Skażenie Odry. Maria Libura o instytucjach ochrony środowiska: potrzebny dobrze wyszkolony i wynagradzany personel

- Wiele wskazuje na to, że niepokojące informacje dotyczące nieprawidłowych zachowań niektórych przedsiębiorców zgłaszane były przez mieszkańców miast położonych nad Odrą znacznie wcześniej - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert do spraw logistycznych i organizacyjnych służby zdrowia (Uniwersytet Mazursko-Warmiński w Olsztynie).
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 społeczeństwo POLSKA Krzysztof Grzybowski Odra katastrofa ekologiczna ochrona środowiska

Wojna na Ukrainie wzmaga tendencje islamistyczne? Rakowski: pojawia się kolejne widmo

- Widmo głodu powoduje to, co najgorsze na Bliskim Wschodzie: chaos, destabilizację, możliwości kontrrewolucyjne, rewolucyjne i islamistyczne - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Rakowski. - Nad Bliskim Wschodem, który po kilku latach jest spokojny po wygaszeniu ostatniej fali ISIS, pojawia się kolejne widmo, które może być spowodowane przez Rosję i jest bardzo niebezpieczne - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski wojna na Ukrainie Ukraina Rosja Afryka Europa Europa Wschodnia ŚWIAT Bliski Wschód

KE chce, by państwa UE zredukowały zużycie gazu. Teresa Wójcik: to jest sprzeczne z traktatami unijnymi

- Uważam, że to jest sprzeczne z traktatami unijnymi. UE nie ma prawa tego narzucać wszystkim państwom - nawet w sytuacji głębokiej awarii - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik, ekspert ds. energetyki (portal BiznesAlert.pl, "Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska Europa gaz gaz ziemny energetyka Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24 ŚWIAT

PR24 Dr Adamski: w Kijowie mówi się o zagrożeniu, jakie może nadejść ze strony Białorusi

- Oczywiście Łukaszenko osobiście nie jest zainteresowany tym, żeby, interweniować na Ukrainie. Najchętniej zachowałby neutralność, pytanie tylko na ile jest on jeszcze władny podejmować tego rodzaju decyzje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Adamski, historyk, politolog, wicedyrektor tworzonego Centrum Dialogu  im. Juliusza Mieroszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Krzysztof Grzybowski

Donald Tusk nie dotrwa do wyborów jako przewodniczący PO? Prof. Kleiber: nie wykluczam takiej sytuacji

- Lider, który przegra te wybory, będzie w bardzo trudnej sytuacji w swoim ugrupowaniu. Nie wykluczam też sytuacji, że Donald Tusk nie dotrwa do wyborów jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej i wtedy może to wyglądałoby troszeczkę inaczej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny portalu "Wszystko, Co najważniejsze" prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski POLSKA polityka wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska społeczeństwo Jarosław Kaczyński Donald Tusk