X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Krzysztof Grzybowski

MKiDN: powstanie profesjonalne centrum sztuki filmowej

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło zamiar połączenia polskich studiów filmowych w celu powołania jednej "super" wytwórni filmowej. Instytucja ma stać się "poważnym partnerem dla realizatorów wysokobudżetowych produkcji europejskich i amerykańskich" - czytamy w komunikacie resortu.
Zobacz więcej na temat:  film polski Dwójka Krzysztof Grzybowski Krzysztof Zanussi kino FILM KULTURA Polski Instytut Sztuki Filmowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ekspert: coraz ważniejsza rola pielęgniarki w działaniach zespołu medycznego

Pielęgniarki apelują o zaprzestanie prowadzenia kampanii nienawiści wobec środowiska pielęgniarek i położnych, których praca jest niedoceniona, zaś płace od lat trudno nazwać godziwym. - Braki kadrowe w służbie zdrowia sprawiają, że zapewnienie lepszych warunków pracy jednej grupie zawodowej pociąga za sobą protesty innych grup – tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  pielęgniarka Krzysztof Grzybowski położna służba zdrowia protest

Politolog: referendum w dniach 10-11 listopada mało możliwe

- Przeprowadzenie referendum konsultacyjnego w dniach 10-11 listopada może nawet wiązać się z koniecznością zmian w prawie. Do tego dochodzą ogromne koszty finansowe i kolizja z wyborami samorządowymi - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Andrzej Janusz, politolog i historyk, odnosząc się do daty przeprowadzenia referendum, zaproponowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka referendum prezydent Andrzej Duda Krzysztof Grzybowski

Prawnicy o noweli ustaw o SN: zmiany wychodzą na przeciw bieżącym potrzebom

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji prawa o prokuraturze oraz  ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Proponowane zmiany komentował w Polskim Radiu 24 adw. Tomasz Chudziński z Ordo Iuris. Potrzebę zmian wyjaśniał również b. senator PiS i Sędzia Trybunału Stanu mec. Piotr Andrzejewski.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Sejm prawo Krzysztof Grzybowski Ordo Iuris

"Siostra naszego Boga". Biografia Hanny Chrzanowskiej

"Siostra naszego Boga" to biografia prekursorki pielęgniarstwa domowego, kobiety, która zachwyciła Karola Wojtyłę. W 1998 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny Hanny Chrzanowskiej, a w 2015 Papież Franciszek nadał jej godność Czcigodnej Służebnicy Bożej. O postaci Hanny Chrzanowskiej mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zuchniewicz, autor książki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Paweł II Krzysztof Grzybowski biografia książki