Polskie Radio
Section05
Krzysztof Grzybowski

Dr Andrzej Anusz o kampanii prezydenckiej: rywalizacja kandydatów KO i PSL będzie najciekawsza

- Władysław Kosiniak-Kamysz pokazał, że na poważnie podejmuje walkę o wejście do II tury. Musi jednak najpierw zabrać wyborców prezydentowi i zderzyć się z wyborcami Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska koronawirus Andrzej Duda Robert Biedroń Andrzej Anusz Krzysztof Grzybowski

Publicysta o koronawirusie w Polsce: dobrze, że opozycja włącza się w dialog

- Wyborcy domagają się powagi od polityków w sprawie koronawirusa. Jest ona poważna, bo dotyczy bezpieczeństwa Polaków. Cieszy to, że również opozycja włącza się w ten dialog - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy". Gościem audycji był także prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Mateusz Morawiecki choroba zdrowie choroby zakaźne wirus wirusy Krzysztof Grzybowski

Monika Budzisz-Śledź: w onkologii mamy już dostęp do nowoczesnych terapii

- Zachorowalność na nowotwory wzrasta i umieralność z powodu tych chorób też będzie większa - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Budzisz-Śledź z Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii-Instytut. Gościem audycji była też prezes Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej, Dorota Korycińska. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski onkologia zdrowie Łukasz Szumowski POLSKA Unia Europejska

Politolog: wypowiedź prezesa PiS w Polskim Radiu to zapowiedź wejścia w kolejną fazę kampanii

- Pierwszym etapem była mobilizacja elektoratu, natomiast teraz PiS chce pokazać Polakom, dlaczego wybór Andrzeja Dudy na prezydenta jest tak istotny - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog z Wyższej Szkoły Menadżerskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Krzysztof Grzybowski Jarosław Kaczyński polityka

Specjalne posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa. Publicysta: prezydent niewiele może tutaj zdziałać

- Politycy będą nas zasypywali różnymi komunikatami. Zrozumiałe jest to, że grają tym tematem, ale trzeba mieć świadomość, że prezydent nie zaraża ani nie leczy i niewiele może tutaj zdziałać - powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm koronawirus choroba choroby zakaźne zdrowie wirus wirusy Krzysztof Grzybowski

Kuczyński: Putin szykuje się do dalszego zachowania władzy

- Władimir Putin zamierza zachować władzę po zakończeniu jego kadencji w 2024 r. To dla niego bardzo ważna kwestia i zapewne dlatego podejmuje ją tak wcześnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, autor książek na temat polityki rosyjskiej. Gościem audycji był również dr Łukasz Jasina z PISM. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Dmitrij Miedwiediew Władimir Putin Łukasz Jasina Krzysztof Grzybowski

Zbigniew Lazar: nagromadzenie lapsusów może zaszkodzić Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

- Chyba wszyscy się zgadzamy co do tego, że Andrzej Duda znajdzie się w drugiej turze. Nie jestem natomiast pewien czy tak będzie w przypadku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Nagromadzenie różnego rodzaju lapsusów może spowodować, że tak się nie stanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Lazar, ekspert ds. wizerunku politycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Szymon Hołownia kampania prezydencka kampania wyborcza Krzysztof Grzybowski

Guzy: część Parlamentu Europejskiego chce "grillować" sprawy Polski

- Debata w Parlamencie Europejskim na temat polskiej praworządności ma charakter polityczny. Trudno sobie wyobrazić, by dyskutowano tam o polskich problemach prawnych. Część Parlamentu Europejskiego chce "grillować" sprawy Polski. Efekty tej debaty są żadne, poza podjęciem kolejnej rezolucji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z PAP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE Jarosław Guzy Krzysztof Grzybowski

Makowski: konwencja Andrzeja Dudy na wysokim poziomie. To mobilizuje elektorat

- To, co się działo na wiecu inaugurującym kampanię Andrzeja Dudy było faktycznie - jeśli chodzi o skalę - na bardzo wysokim poziomie. To na pewno w epoce obrazkowej działa na ludzi, poza tym mobilizuje elektorat - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Do Rzeczy" i portalu wp.pl Marcin Makowski. Konwencję Andrzeja Dudy komentował też publicysta "Tygodnika Solidarność" Jakub Pacan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda wybory w Polsce Krzysztof Grzybowski

Mariusz Olczak: wszystko zależy od wrażliwości historycznej

- W archiwach prywatnych rożnych osób są czasem dokumenty o randze państwowej. Bywało tak, że ktoś na przykład, będąc urzędnikiem "brał pracę do domu" i w ten sposób te dokumenty znalazły się w prywatnych zbiorach. Niestety czasem trafiają one potem na śmietnik. To wszystko zależy od wrażliwości historycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Olczak z Archiwum Akt Nowych.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski Powstanie Warszawskie historia Polski Archiwum Akt Nowych

TYLKO U NAS Pożar hospicjum w Chojnicach. "Ofiar mogło być więcej"

- Akcja ratownicza była bardzo trudna z uwagi na okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Pożar gasiło 14 zastępów i ponad 40 strażaków. Duże utrudnienie akcji powodowało bardzo silne zadymienie także poza budynkiem hospicjum - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chojnice regiony pożar straż pożarna policja Paweł Frątczak Krzysztof Grzybowski

Piotr Apel: Kosiniak-Kamysz wejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich

- Myślę, że Władysław Kosiniak-Kamysz znajdzie się w drugiej turze wyborów prezydenckich. To kandydat, który nie ma wrogów. Stara się robić wszystko, żeby słuchać każdego niezależnie od poglądów, w sprawie pomysłów mogących rozwiązać problemy obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Apel z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Apel Krzysztof Grzybowski wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Władysław Kosiniak-Kamysz POLSKA polityka

Jan Parys: UE się rozpadnie, jeśli będzie ingerować w wewnętrzne sprawy państw

- Jeżeli władze Unii, bez żadnego mandatu, będą brutalnie ingerować w wewnętrzne sprawy państw członkowskich, to UE się rozpadnie. Ci, którzy chcą Wspólnotę umocnić, doprowadzą do jej rozpadu. Ursula von der Leyen podejmuje bardzo duże ryzyko - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Parys Krzysztof Grzybowski Unia Europejska Komisja Europejska polityka Ursula von der Leyen reforma sądownictwa