Baśnie? Właśnie!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 10:50
Baśnie-Właśnie to grupa opowiadaczy baśni z Poznania. Naszym gościem w czwartkowym "Kwadransie bez muzyki" była członkini grupy Marta Rubinowska.
Baśnie? Właśnie
Foto: Glow Images/East News

Zafascynowani ludowością i gawędziarstwem spotykają się z ludźmi aby wspólnie opowiadać baśnie, bajki, legendy i inne zasłyszane w różnych zakątkach świata historie. Wracają do tradycji ustnego przekazu i zachęcają do tego innych. Obecnie w skład grupy Baśnie-Właśnie wchodzi pięciu opowiadających oraz trzech muzyków. Prowadzą nie tylko spotkania, na których sami opowiadają baśnie, ale także warsztaty z dla dzieci i dorosłych.

Martyna Rubinowska opowiedziała o swojej pracy bajarki, a także o organizowanym przez nią spotkaniu - "Nocy tysiąca i jednej baśni". W audycji wysłuchaliśmy również fragmentów opowiadanych przez Martynę baśni oraz dowiedzieliśmy się, jakie umiejętności powinien posiadacz dobry bajarz.

"Kwadrans bez muzyki" prowadziła Anna Peszkowska.

mm

Zobacz więcej na temat: bajki opowiadanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czy Smok Wawelski zaatakuje Stany Zjednoczone?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 18:00
- Niestety wciąż wstydzimy się naszej kultury. To przykre, że polskie bajki są tak mało popularne na świecie. Chciałbym, abyśmy byli z nich dumni - mówił w rozmowie z Justyną Piernik Michał Malinowski, założyciel Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie.
rozwiń zwiń