Sala Kongresowa. Czy wrócą czasy chwały?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 12:00
Przez niemal 60 lat była ważnym miejscem na mapie Warszawy i Polski. Jesienią 2014 roku rozpoczął się długo oczekiwany remont. Choć minęły ponad 4 lata, końca prac wciąż nie widać. Co dalej?
Audio
  • Sala Kongresowa. Czy wrócą czasy chwały? (Kwadrans bez muzyki/Dwójki)
Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w WarszawieFoto: Łukasz Maciej Gołębiowski

To tu odbywały się partyjne zjazdy PZPR, tu grali Rolling Stonesi i śpiewała Marlena Dietrich, tu przez wiele lat odbywały się owiane legendą kolejne festiwale Jazz Jamboree i budzące emocje wybory Miss Polonii. Jesienią 2014 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczął się długo oczekiwany remont. Nikt wówczas nie przypuszczał, że obiekt zostanie zamknięty na ponad 5 lat, a końca prac wciąż nie widać.

W audycji opowiedzieliśmy trochę o długiej i ciekawej historii Sali Kongresowej, spróbowaliśmy też ustalić na jakim etapie są prace remontowe i czego możemy się spodziewać po ich zakończeniu, a także odpowiedzieliśmy na pytanie, czy po tak długim czasie krajowa branża muzyczna i zwykli warszawiacy jeszcze tęsknią za Kongresową.

Naszymi gośćmi byli: varsavianista Jarosław Zieliński, promotor jazzu Mariusz Adamiak i menedżer z firmy ECM Group, która wygrała przetarg na opracowanie koncepcji modernizacji słynnej sali - Wojciech Całka.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Maciej Łukasz Gołębiowski

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/bch

Czytaj także

Sekrety podziemi Pałacu Kultury i Nauki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 15:00
- Na pierwszym poziomie piwnic znajdują się warsztaty. Elektrycy, murarze, hydraulicy i ślusarze dokonują konserwacji budynku na bieżąco. Mamy też na etacie koty pilnujące, by nie zadomowiły się tutaj gryzonie - mówił w Dwójce Romuald Florianowicz, kustosz wystaw pamiątek PKiN.
rozwiń zwiń