X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sala Kongresowa. Czy wrócą czasy chwały?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 12:00
Przez niemal 60 lat była ważnym miejscem na mapie Warszawy i Polski. Jesienią 2014 roku rozpoczął się długo oczekiwany remont. Choć minęły ponad 4 lata, końca prac wciąż nie widać. Co dalej?
Audio
  • Sala Kongresowa. Czy wrócą czasy chwały? (Kwadrans bez muzyki/Dwójki)
Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w WarszawieFoto: Łukasz Maciej Gołębiowski

To tu odbywały się partyjne zjazdy PZPR, tu grali Rolling Stonesi i śpiewała Marlena Dietrich, tu przez wiele lat odbywały się owiane legendą kolejne festiwale Jazz Jamboree i budzące emocje wybory Miss Polonii. Jesienią 2014 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczął się długo oczekiwany remont. Nikt wówczas nie przypuszczał, że obiekt zostanie zamknięty na ponad 5 lat, a końca prac wciąż nie widać.

W audycji opowiedzieliśmy trochę o długiej i ciekawej historii Sali Kongresowej, spróbowaliśmy też ustalić na jakim etapie są prace remontowe i czego możemy się spodziewać po ich zakończeniu, a także odpowiedzieliśmy na pytanie, czy po tak długim czasie krajowa branża muzyczna i zwykli warszawiacy jeszcze tęsknią za Kongresową.

Naszymi gośćmi byli: varsavianista Jarosław Zieliński, promotor jazzu Mariusz Adamiak i menedżer z firmy ECM Group, która wygrała przetarg na opracowanie koncepcji modernizacji słynnej sali - Wojciech Całka.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Maciej Łukasz Gołębiowski

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sekrety podziemi Pałacu Kultury i Nauki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 15:00
- Na pierwszym poziomie piwnic znajdują się warsztaty. Elektrycy, murarze, hydraulicy i ślusarze dokonują konserwacji budynku na bieżąco. Mamy też na etacie koty pilnujące, by nie zadomowiły się tutaj gryzonie - mówił w Dwójce Romuald Florianowicz, kustosz wystaw pamiątek PKiN.
rozwiń zwiń