Polskie Radio
Section05

Pałac Kultury i Nauki

Audycja specjalna PRD z Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach od 15 do 18 maja br.  w Pałacu Kultury i Nauki, na placu Defilad i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W największym literackim wydarzeniu tego roku weźmie udział ponad 600 wystawców i wielu znakomitych twórców z Polski i 19 innych krajów: Republiki Korei, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Filipin, Francji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Pakistanu, Singapuru, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Wolnej Białorusi reprezentowanej przez niezależnych autorów i wydawców oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Polskie Radio Dzieciom na Międzynarodowych Targach Książki nada audycję specjalną. Gośćmi Martyny Chuderskiej w sobotę od 12.00 do 14.00 będą autorzy, ilustratorzy i wydawcy. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  książki Martyna Chuderska radio dla dzieci

Otwarcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Trójka również jest na miejscu

Stolica czekała na ten budynek 20 lat. W piątek, 25 października, MSN otwiera swoje podwoje, a raczej wielkie szklane drzwi. Święto otwarcia potrwa aż 16 dni, a przez pierwszy weekend Trójka będzie nadawać z budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA sztuka nowoczesna Muzeum Sztuki Nowoczesnej Filip Springer Agnieszka Obszańska Piotr Metz Katarzyna Borowiecka Krzysztof Łoniewski Anna Dudzińska Robert Grzędowski Trójka

POLSKIE RADIO 24 Zburzyć, zachować czy zasłonić? Ekspert o przyszłości PKiN

- Odbudowa zabytku staje się narzędziem w rękach współczesnej polityki. Ma coś komunikować według tych, którzy chcą jego odbudowy, coś innego będzie komunikować według tych, którzy są temu przeciwni - mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Ciarkowski, architekt i autor książki "Słowo architekta. Opowieści o architekturze Polski Ludowej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 architektura PRL społeczeństwo POLSKA

Grzegorz Rosiński: polski mistrz komiksu. Startuje wielka retrospektywna wystawa jego twórczości

"Kapitan Żbik", "Thorgal", "Yans", "Szninkiel" – te tytuły sprawiają, że serce fanów komiksów biją szybciej. A łączy je nazwisko twórcy, Grzegorza Rosińskiego, polskiego rysownika, grafika, malarza. Już od najbliższego weekendu w warszawskim PKiN-ie będzie można zobaczyć dużą, retrospektywną wystawę poświęconą jemu i jego twórczości.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA wystawa komiks Grzegorz Rosiński Warszawa malarstwo Radosław Nałęcz Trójka

Ślady dawnej Warszawy odkryte na budowie Placu Centralnego. Co się z nimi stanie?

Przed Pałacem Kultury i Nauki, przy okazji budowy Placu Centralnego, prowadzone są wykopaliska. Z ziemi wyłoniły się fragmenty przedwojennej zabudowy ulicy Złotej i Chmielnej. Tego akurat można się było spodziewać, ale niektóre rzeczy zaskoczyły historyków i archeologów. Trwają też dyskusje o przyszłości tych odkryć.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA archeologia historia warszawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej budowa Jacek Frentzel Witold Lazar Trójka Plac Centralny wykopaliska Warszawa

Ratusz świętuje urodziny PKiN. Może przy tej okazji warto przypomnieć ofiary jego fundatora - Stalina?

Ratusz zaprasza do świętowania 68. urodzin Pałacu Kultury i Nauki. Historia budowy obiektu wiąże się z ludzkimi dramatami. W trakcie wznoszenia pałacu życie straciło kilkunastu robotników. Na placu budowy zginęły również dzieci, na które spadło rusztowanie. Może zamiast celebrować urodziny pałacu, warto zadbać o upamiętnienie ludzi poległych przy jego budowie i wszystkich ofiar jego fundatora - Józefa Stalina?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa HISTORIA społeczeństwo regiony mazowieckie