Sekrety podziemi Pałacu Kultury i Nauki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 15:00
- Na pierwszym poziomie piwnic znajdują się warsztaty. Elektrycy, murarze, hydraulicy i ślusarze dokonują konserwacji budynku na bieżąco. Mamy też na etacie koty pilnujące, by nie zadomowiły się tutaj gryzonie - mówił w Dwójce Romuald Florianowicz, kustosz wystaw pamiątek PKiN.
Audio
  • Co skrywają podziemia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest jednym z symboli PRL
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest jednym z symboli PRL Foto: PHOTOCREO Michal Bednarek/Shutterstock

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie to nie tylko Sala Kongresowa, teatry, baseny i niezliczone sale wystawowe. To także podziemia. Liczące ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych zawierają dyspozytornię, pracownie rzemieślnicze, magazyny oraz wystawę pamiątek, po których oprowadzali nas Romuald Florianowicz i Hanna Szczubełek.

Ile poziomów mają podziemia PKiN? Jakie przedmioty zgromadzono na wystawie pamiątek? Czy między podziemiami pałacu a Placem Defilad wybudowano tajne korytarze? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Monika Pilch

Data emisji: 10.01.2018

Godzina: 15.00

mko/jp

Czytaj także

Domki dla lalek? Najpiękniejsze są w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 18:00
W "Pop-południu" wybraliśmy się do Muzeum Domków dla Lalek, które od 1 czerwca działa w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To jedyna tego typu instytucja w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współczesne interpretacje legend warszawskich

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 17:35
Już tylko do 30 kwietnia jest czas na przysłanie prac konkursowych dotyczących warszawskich legend. Fundacja Belle Époque i Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie zapraszają do udziału w nowym konkursie twórczym. 
rozwiń zwiń