X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konrad Brandel. Fotograf XIX-wiecznej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 15:15
W "Kwadransie bez muzyki" rozmawialiśmy o jednej z najoryginalniejszych postaci polskiej i, nie bójmy się tego słowa, światowej fotografii.
Audio
  • Konrad Brandel. Fotograf XIX-wiecznej Warszawy (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Konrad Brandel - Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście
Konrad Brandel - Warszawa, ul. Krakowskie PrzedmieścieFoto: Polona/domena publiczna

Konrad Brandel był nie tylko prekursorem fotografii lotniczej, ale również ojcem fotoreportażu i wynalazcą. W drugiej połowie XIX w. z gondoli lecącego nad warszawskim Starym Miastem balonu wykonał kilka wiekopomnych fotografii. Skorzystał także z remontu Zamku Królewskiego i, wdrapawszy się na rusztowania, uwiecznił ówczesną panoramę miasta. Na doskonałych, także technicznie, fotografiach zachował się również widok Warszawy prawobrzeżnej.

Do dziś na warszawskiej Pradze zachowało się kilka budynków (wśród nich gimnazjum, do którego uczęszczał Janusz Korczak), które prawie 150 lat temu sfotografował Brandel. W "Kwadransie" poszliśmy tropem zachowanych budowli fotografowanych przez warszawskiego artystę. Naszymi przewodnikami byli Danuta Jackiewicz, historyk fotografii, i Krzysztof Michalski ze Stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi: Jakub Kukla

Data emisji: 18.11.2019

Godzina emisji: 15.00

am/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Głębia Ostrości". Wojtek Wieteska

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 10:00
W audycji "Głębia Ostrości" Wojtek Wieteska opowiadał o swoim najnowszym projekcie fotograficznym zatytułowanym Lola van der W. - Nigdy bym nie pomyślał, że będę fotografował okładkę albumu i jeździł z nią po świecie - stwierdził artysta.
rozwiń zwiń