REKLAMA

Zmodernizowany Wilanów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 15:14
W audycji opowiadaliśmy o jednej z największych od połowy lat 50. XX wieku inwestycji dla Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. 
Pałac w Wilanowie
Pałac w WilanowieFoto: Jakub Korczyk/Shutterstock

W ramach projektu "Restauracja i zabezpieczenie symbolu polskiego dziedzictwa kulturowego – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie", zrealizowane zostały prace konserwatorskie oraz dokumentacyjne w Wilanowie - w Galeriach Ogrodowych, Lapidarium, na piętrze pałacu, w skrzydle północnego Pałacu, w budynku Oranżerii. Przeprowadzono też konserwację czterech figur Herkulesów wraz z postumentami oraz wykonano ich kopię, a także trójwymiarową dokumentację kolekcji zbiorów.

To okazja do spotkania, by porozmawiać o tym, jak wyglądały te prace, zwłaszcza, że sam projekt to jedna z największych inwestycji dla Pałacu od połowy lat 50. XX wieku. Gośćmi audycji byli: kierownik projektu Maciej Bałaż oraz kierownik prac konserwatorskich Elżbieta Modzelewska.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Dawid Dziedziczak

Data emisji: 15.01.2020

Godzina emisji: 15.00

pg/am

Czytaj także

Paweł Jaskanis: pałac w Wilanowie zaprasza gości od 1805 roku

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:28
- Stanisław Kostka Potocki z żoną Aleksandrą z Lubomirskich udostępnili pokoje pałacu wilanowskiego zwiedzającym 5 sierpnia 1805 roku. Z tego dnia pochodzi pierwszy wpis do księgi osób zwiedzających, prowadzonej do dzisiaj - przypominał w Dwójce dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
rozwiń zwiń