X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Jaskanis: pałac w Wilanowie zaprasza gości od 1805 roku

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:28
- Stanisław Kostka Potocki z żoną Aleksandrą z Lubomirskich udostępnili pokoje pałacu wilanowskiego zwiedzającym 5 sierpnia 1805 roku. Z tego dnia pochodzi pierwszy wpis do księgi osób zwiedzających, prowadzonej do dzisiaj - przypominał w Dwójce dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Audio
  • Paweł Jaskanis o Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (Wolna sobota/Dwójka)
Paweł Jaskanis
Paweł JaskanisFoto: PAP/Leszek Szymański

- Mamy przegląd tego, kto chadzał do muzeum. Kostka Potocki zadbał o to, żeby nie były to wyłącznie osoby z wyższych sfer - zwracał uwagę Paweł Jaskanis, przywołując znamienną inskrypcję dekorującą próg wejścia do muzeum. Mówi ona o "wstępie wolnym dla wszystkich, wszystkich stanów".

W rozmowie więcej o przeszłości Pałacu w Wilanowie ("wyobrażamy sobie, że w ogrodach stało ponad 100 rzeźb cynowo-ołowianych, złoconych"), o jego fundatorze ("opowiadamy głównie o Sobieskim, bo on tworzy tożsamość polską, sarmacką , republikańską, jest ikoną"), jak i o współczesności tego wyjątkowego, nie tylko na mapie Warszawy, miejsca.

W audycji nie zabrakło również wspomnień naszego gościa związanych choćby z początkami jego zainteresowań historią sztuki.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Paweł Jaskanis (historyk sztuki, dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie)

Data emisji: 24.11.2018

Godzina emisji: 16.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójka w pałacu króla czytelnika. Zwiedzamy Wilanów!

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 18:00
- O Janie III Sobieskim najczęściej pamiętamy jako o zwycięzcy spod Wiednia, tymczasem był on też mecenasem sztuki i namiętnym czytelnikiem, który zabierał książki na wyprawy wojenne - mówiła w Dwójce Zuzanna Flisowska z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
rozwiń zwiń