X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kabaretowe numery i klimaty: "Podwieczorek przy mikrofonie"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 09:00
W audycji Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Jerzego Połomskiego, Antoniego Wrońskiego i Wojciecha Wilińskiego przywołamy niezapomnianych "podwieczorkowych" twórców i ich występy.
Audio

Zapraszamy na audycję Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Jerzego Połomskiego, Antoniego Wrońskiego i Wojciecha Wilińskiego. Jerzy Połomski często gościł w "Podwieczorku przy mikrofonie" jako popularny piosenkarz. Do historii tego radiowego kabaretu przeszedł jako wykonawca sygnałowej piosenki – było to w maju 1958 roku. Z kolei Wojciech Wiliński pełnił czasami funkcję podwieczorkowego konferansjera lub był partnerem swoich kolegów aktorów w różnych skeczach (niezapomniany Frico w duecie ze Zdzisławem Leśniakiem jako Koko). Natomiast redaktor muzyczny Antoni Wroński dowodził "Podwieczorkiem" w końcówce istnienia tego programu, kiedy transmitowała go dla Polonii telewizja.

Goście przypomną różne zabawne epizody z podwieczorkowych występów i powspominają  swoich kolegów z estrady w popisowych numerach – np. Kazimierza Brusikiewicza w rozmowie z Panem kierownikiem czy Mieczysława Pawlikowskiego, odpytującego Rolską przy tablicy. W audycji znajdą się wspomniane scenki, a także zachowane w archiwum Polskiego Radia monologi Hanki Bielickiej, Jerzego Ofierskiego, czyli sołtysa Kierdziołka, Ireny Jaroszyńskiej, Zenona Wiktorczyka, Stefana Witasa, Edwarda Dziewońskiego i Tadeusza Rossa, bez których trudno sobie wyobrazić "podwieczorkowy" program.

30 października (sobota), godz. 12:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: „Mrożki” z radiowych Podwieczorków

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2010 10:07
26 czerwca 2010, godz. 12:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Redakcji Humoru

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 15:40
Zapraszamy na audycję wspomnieniową o Zenonie Wiktorczyku – satyryku, reżyserze radiowym, autorze słuchowisk.
rozwiń zwiń