Polskie Radio
Section05
Jerzy Połomski

"Był geniuszem piosenki". Ostatnie pożegnanie Jerzego Połomskiego

W warszawskiej bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu zakończyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Połomskiego, piosenkarza i aktora, gwiazdy polskiej estrady w latach 60. i 70. Artysta spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w grobie rodzinnym w Alei Zasłużonych. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Połomski Maria Szabłowska Paweł Sztompke Agnieszka Osiecka Wojciech Młynarski piosenka Dorota Piotrowska Alicja Majewska Irena Santor

Ostatnie pożegnanie Jerzego Połomskiego. Artysta spoczął na warszawskich Powązkach

W Warszawie pożegnano Jerzego Połomskiego. Artysta zmarł 14 listopada w wieku 89 lat, był piosenkarzem i aktorem, gwiazdą polskiej estrady lat 60. i 70. Wylansował dziesiątki ponadczasowych przebojów, w tym "Cała sala śpiewa z nami", "Bo z dziewczynami", "Daj" czy "Nie zapomnisz nigdy". Msza żałobna rozpoczęła się o 11.30 w kościele Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Artysta spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w grobie rodzinnym w Alei Zasłużonych. Pogrzeb miał charakter państwowy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jerzy Połomski

"Jerzy Połomski potrafił zaskarbić sobie miłość każdego"

- Miał cudowną barwę głosu. Te alikwoty, ten głos - taki pełny. Gdy śpiewał, potrafił zaskarbić sobie miłość wszystkich, nie tylko słuchaczy, ale i widzów. Boże, jaki on był popularny. Młode pokolenie nie zdaje sobie nawet z tego sprawy - tak Jerzego Połomskiego wspominała w radiowej Dwójce Irena Santor. Słynny piosenkarz zmarł 14 listopada w wieku 89 lat.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Połomski piosenka odeszli 2022 Irena Santor Włodzimierz Korcz Dwójka MUZYKA