REKLAMA

Kabaretowe numery i klimaty: "Podwieczorek przy mikrofonie"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 09:00
W audycji Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Jerzego Połomskiego, Antoniego Wrońskiego i Wojciecha Wilińskiego przywołamy niezapomnianych "podwieczorkowych" twórców i ich występy.

Zapraszamy na audycję Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Jerzego Połomskiego, Antoniego Wrońskiego i Wojciecha Wilińskiego. Jerzy Połomski często gościł w "Podwieczorku przy mikrofonie" jako popularny piosenkarz. Do historii tego radiowego kabaretu przeszedł jako wykonawca sygnałowej piosenki – było to w maju 1958 roku. Z kolei Wojciech Wiliński pełnił czasami funkcję podwieczorkowego konferansjera lub był partnerem swoich kolegów aktorów w różnych skeczach (niezapomniany Frico w duecie ze Zdzisławem Leśniakiem jako Koko). Natomiast redaktor muzyczny Antoni Wroński dowodził "Podwieczorkiem" w końcówce istnienia tego programu, kiedy transmitowała go dla Polonii telewizja.

Goście przypomną różne zabawne epizody z podwieczorkowych występów i powspominają  swoich kolegów z estrady w popisowych numerach – np. Kazimierza Brusikiewicza w rozmowie z Panem kierownikiem czy Mieczysława Pawlikowskiego, odpytującego Rolską przy tablicy. W audycji znajdą się wspomniane scenki, a także zachowane w archiwum Polskiego Radia monologi Hanki Bielickiej, Jerzego Ofierskiego, czyli sołtysa Kierdziołka, Ireny Jaroszyńskiej, Zenona Wiktorczyka, Stefana Witasa, Edwarda Dziewońskiego i Tadeusza Rossa, bez których trudno sobie wyobrazić "podwieczorkowy" program.

30 października (sobota), godz. 12:00

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: „Mrożki” z radiowych Podwieczorków

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2010 10:07
26 czerwca 2010, godz. 12:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szef Redakcji Humoru

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 15:40
Zapraszamy na audycję wspomnieniową o Zenonie Wiktorczyku – satyryku, reżyserze radiowym, autorze słuchowisk.
rozwiń zwiń