X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Englert: teatr telewizji to moje podwórko

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 14:32
- Mam takie swoje podwórko, które kocham, gdzie się bardzo pewnie czuję i nie muszę być skromny. To teatr telewizji. Uważam, że ja to umiem i bardzo lubię. Lubię wersję zbudowaną na dramacie scenicznym, którą mogę realizować inaczej niż w teatrze. W telewizji czuję się pewnie, bo ta ja decyduję, co jest ważne – mówił w Dwójce wybitny artysta.
Audio
  • Jan Englert o swoim dzieciństwie podporządkowanym Powstaniu Warszawskiemu (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jan Englert o swoich związkach z Akademią Teatralną w Warszawie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jan Englert o początkach swojej drogi aktorskiej (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jan Englert o teatrze (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jan Englert o pracy w Teatrze Telewizji (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Jan Englert
Jan EnglertFoto: PAP/Archiwum Leszczyński

Bohaterem "Zapisków ze współczesności" był wybitny aktor teatralny i filmowy, znakomity reżyser, dyrektor Teatru Narodowego, tegoroczny laureat Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

- Decydując o tym, jak pracuje telewizyjna kamera, decyduję o kształcie widowiska, o jego przekazie. Ten sam dialog ujęty w bliskim zbliżeniu, z daleka lub w ruchu okazuje się znaczyć zupełnie coś innego. A to ja właśnie o tym decyduję i dlatego tak bardzo to lubię. Po drugie zaś dlatego, że jako rzemieślnik muszę z góry wiedzieć, czego chcę, zanim jeszcze przystąpię do robienia jakiejś inscenizacji. Inaczej nic z tego nie wyjdzie – przekonywał gość audycji.

Jan Englert jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (1964). Na dużym ekranie zadebiutował rolą łącznika Zefira w filmie Andrzeja Wajdy Kanał (1956). Ma na swym koncie niezliczoną ilość ról filmowych i teatralnych oraz reżyserskich inscenizacji scenicznych.

Jego role w spektaklach takich reżyserów jak Erwin Axer, Kazimierz Dejmek i Jerzy Grzegorzewski oraz filmach m.in. Kazimierza Kutza i Andrzeja Wajdy, przeszły do historii polskiego teatru i kinematografii. Zapraszamy do wysłuchania kolejnych odcinków audycji, w których artysta opowiadał o współpracy z nimi, a także o sporcie i Akademii Teatralnej.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Jan Englert (aktor i reżyser teatralny, dyrektor Teatru Narodowego)

Data emisji: 17-21.06.2019

Godzina emisji: 12.45

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak