X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak fotografowałem Michaela Jacksona

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 12:00
- Stałem z Michaelem na płycie warszawskiego lotniska, gdy nagle tłum fanów przerwał kordon ochrony i ruszył w naszym kierunku. Jackson krzyknął: "Musimy uciekać!" - wspominał w Dwójce Czesław Czapliński, znakomity fotograf, autor unikatowych zdjęć z wizyty piosenkarza w Polsce.
Audio
  • Czesław Czapliński wspomina wizytę Michaela Jacksona w Polsce
  • Czesław Czapliński o książce poświęconej Janowi Styce
  • Czesław Czapliński o pasji kolekcjonerskiej Jana Nowaka-Jeziorańskiego
  • Czesław Czapliński o sztuce i magii kina
  • Czesław Czapliński o spacerowaniu w warszawskich Łazienkach
Michael Jackson w Warszawie
Michael Jackson w WarszawieFoto: Czesław Czapliński

- Pracowałem przy pierwszej i trzeciej wizycie papieża, byłem bardzo blisko, widziałem ludzi, którzy podchodzili z drżeniem rąk. Ale w przypadku Michaela Jacksona były jeszcze inne sytuacje: ktoś zbliżał się i z wrażenia mdlał. Nie widziałem czegoś podobnego, jak żyję - opowiadał Czesław Czapliński, który - fakt bezprecedensowy - towarzyszył z aparatem Michaelowi Jacksonowi podczas jego wizyty w 1997 roku w Polsce.

Posłuchaj archiwalnych audycji z cyklu "Zapiski ze współczesności" w serwisie moje.polskieradio.pl

Jak to się stało, że Czesław Czapliński mógł pełnić wyjątkową funkcję osobistego fotografa Jacksona? Jakie były przyczyny płaczu piosenkarza podczas pobytu w Zamku Królewskim? Jak wyglądała ucieczka przed fanami na płycie Okęcia? I dlaczego Czesław Czapliński – początkowo sceptyczny wobec "króla popu" – poczuł po spotkaniu z Jacksonem, że padł ofiarą manipulacji? Zapraszamy do wysłuchania wspomnień.

Michael
Michael Jackson we Wrocławiu

Czesław Czapliński – ceniony w Polsce i na świecie artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych – urodził się w 1953 roku w Łodzi. Od roku 1979 mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Jest autorem i współautorem ponad 30 albumów i książek, miał ponad 100 wystaw fotograficznych, m.in. w Narodowej Galerii Sztuki "Zachęta” w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a także w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie, Londynie, Monachium i Brukseli. W ciągu ponad 30 lat kariery fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki i sportu. (za: czaplinski.com)
Audycję przygotował Witold Malesa.

"Zapisków ze współczesności" z Czesławem Czaplińskim słuchać można na antenie Dwójki od 25 lutego (poniedziałek) do 1 marca (piątek) o godz. 11.45

Zobacz więcej na temat: fotografia Michael Jackson
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie tylko Miles Davis uwielbiał Michaela Jacksona

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 15:22
Dwójkowi tropiciele intrygujących muzycznych związków tym razem zaprezentowali nagrania improwizatorów, którzy nie oparli się czarowi przebojów Króla Popu.
rozwiń zwiń