X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko Miles Davis uwielbiał Michaela Jacksona

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 15:22
Dwójkowi tropiciele intrygujących muzycznych związków tym razem zaprezentowali nagrania improwizatorów, którzy nie oparli się czarowi przebojów Króla Popu.
Audio
Kadr z teledysku do piosenki Thriller
Kadr z teledysku do piosenki "Thriller"Foto: youtube.com

Można wprawdzie doszukiwać się w muzyce Michaela Jacksona funkowego nerwu i rytmicznej zadziorności, od których nie stroni i jazz, ale przecież plastikowe w brzmienie przebojów Króla Popu wydaje się być jak najdalsze od jazzowego ducha. A jednak musi w tych piosenkach tkwić jakaś wartość, skoro sięgnęli po nie tacy muzycy, jak Enrico Rava, Lester Bowie czy Miles Davis.

W środowym "Czasie na Jazz" prezentowaliśmy znakomite improwizacje, błyskotliwe pomysły aranżerskie. Nie zabrakło niczego: zabrzmiało i “Remember the Time”, i "Bad", i “Billie Jean”. Oprócz artystów wymienionych powyżej, swoją wizję muzyki Jacksona przedstawili m. in. Piotr Filipowicz, Joey DeFrancesco i Richard Cheese.

Do wysłuchania nagrania audycji zapraszają Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłuchaj rad perkusisty Milesa Davisa!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 09:21
- Muzyk powinien pełnić taką funkcję, jaką w Afryce odgrywali grioci, a w rdzennych społecznościach uzdrowiciele - mówił Jack DeJohnette w rozmowie Tomaszem Gregorczykiem i Januszem Jabłońskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bill Frisell: Muzyka unieważnia granice

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 10:00
O spotkanie z jednym z najciekawszych gitarzystów świata staraliśmy się kilka lat, wcześniej dwukrotnie nam odmówił. Nie lubi spotkań z dziennikarzami nie dlatego, że jest zblazowanym gwiazdorem. Przeciwnie: wywiady ogromnie go stresują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoczywiste mariaże jazzu z gitarą akustyczną

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 18:00
Przez lata zagłuszana przez trąbki i saksofony gitara w końc odnalazła swoje miejsce w świecie jazzu. O ciekawych przykładach jej wykorzystania opowiemy w audycji "Czas na jazz".
rozwiń zwiń