X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z kobietami pracuje się świetnie!

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 18:20
Tak twierdzą wybitne kobiety, szefowe, menedżerki, ważne postaci polskiej kultury. O tym, jak być kobietą we współczesnym świecie rozmawiały w Dwójce 8 marca.
Audio
Elżbieta Penderecka
Elżbieta PendereckaFoto: Andrzej Szozda/PR

Czy trudno być kobietą we współczesnym świecie?

- To pytanie często się stawia kobietom – mówiła Elżbieta Penderecka. – Kazda z nas ma inną hstorię swojego życia, każda jest matką, ja jestem babcią… Wszyscy pytają, czy kobieta ma równy start? Myślę, że w niektórych zawodach tak, na pewno nie we wszystkich. W Polsce bardzo dużo się zmieniło, wiele kobiet piastuje bardzo wysokie stanowiska. Tak naprawdę wszystko od nas samych zależy: na ile mamy energii, siły…

Ostatnio ministra Mucha podniosła interesującą kwestię bycia nie tyle kobietą, ile – człowiekiem.

- Szalenie istotnym zjawiskiem, które zaszło w czasie mojego świadomego uczestniczenia w życiu społecznym jest to, ze kobiety czują się równouprawnione w społeczeństwie. Czy są rzeczywiście? – zastanawiała się Bogna Świątkowska. - Można by dyskutować, ale ważne jest to, że my się czujemy już uprawnione do tego, żeby w pełni uczestniczyć w każdej formie życia społecznego.

- Ciągle budzi zdziwienie, że kobieta ujawnia talenta artystyczne, menadżerskie, że jest wybitnym naukowcem… Równouprawnienia jeszcze nie ma, - twierdzi Beata Stasińska -  ale jest zmiana jakościowa w myśleniu kobiet: uważamy, że ono powinno być. Domagamy się równej płacy za taką samą pracę, równouprawnienia w polskim prawodawstwie, innego traktowania problemu rodzicielstwa, dostępu do środków antykoncepcyjnych, edukacji seksualnej… Te postulaty dobiegają ze strony kobiet, bo to one ponoszą największy ciężar wychowywania, rodziny, skutków takiej a nie innej ustawy antyaborcyjnej…

W studiu na zaproszenie Hanny Marii Gizy spotkały się: Elżbieta Penderecka – organizatorka Wielkanocnych Festiwali Ludwiga van Beethovena, prezes Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, Beata Stasińska – prezes Wydawnictwa W.A.B., Bogna Świątkowska – dziennikarka, założycielka Fundacji Nowej Kultury "Bęc Zmiana", "matka chrzestna polskiego hip-hopu".W audycji usłyszeliśmy także wypowiedź Agnieszki Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji oraz do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania w studiu Dwójki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Monika Osiecka – rzeźbiarka

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 17:48
Wraz z Aleksandrą Łapkiewicz zapraszamy do odwiedzenia pracowni artystki i wysłuchania opowieści o jej pracy i inspiracjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety dyktatorów

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 18:40
Miłość? Szaleństwo? Żądza władzy? W czwartkowym "Wybieram Dwójkę" porozmawiamy m.in. o nieprawdopodobnych losach tych, które pokochały zbrodniarzy i despotów.
rozwiń zwiń