X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr Erwina Axera

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 15:00
Nie lubił, gdy nazywano go "intelektualistą". Ale jego teatr był - i jest - bardzo ważny. O zmarłym w niedzielę twórcy i jego znaczeniu rozmawialiśmy w Dwójce.
Audio
Erwin Axer
Erwin Axer Foto: Leszek Szymański/PAP

Erwin Axer zmarł w niedzielę 5 sierpnia w Warszawie – miał 95 lat.  Zobacz więcej

- Mieliśmy to szczęście, że Erwin Axer teatrem się zajął, że był uważnym świadkiem swoich czasów, "niespiesznym przechodniem" – mówiła prof. Barbara Osterloff. - Bardzo wiele nam powiedział o czasach, w których żyjemy, o tym, co się stało z ludźmi, jakie niebezpieczeństwa nam grożą. A przy tym tworzył teatr daleki od płaskiej aktualizacji, polityki.

Maciej Englert nazwał go intelektualistą, który wybrał teatr z korzyścią dla teatru. Istotnie, Axer pozostawił niezatarty ślad na polskiej scenie.

- Axer by się żachnął, gdyby mu powiedzieć, że miał jakichś uczniów. Ale ja nie zawaham się powiedzieć, że jestem wychowankiem – mówił Maciej Englert. - Z tym, że mnie teatr Axera wychowywał, nie zaś personalnie Axer. Traktował bowiem teatr niezwykle serio, jako miejsce, w którym można rozmawiać z żyjącymi i nieżyjącymi.

Jako dyrektor pokazywał ludziom tylko te rzeczy, które osiągnęły ten wymiar, do którego się zmierza. Miał ten komfort, że do teatr mógł bazować na sztukach, które zrobiono wcześniej, bo na widowni były tłumy. I mógł próbować dziewięć miesięcy (legendarne próby do "Trzech sióstr" Czechowa).

W środowej audycji o Erwinie Axerze mówili prof. Barbara Osterloff, Maciej Englert oraz Janusz Majcherek.

Audycję prowadził Tomasz Mościcki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł Erwin Axer

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 22:50
Był wybitnym twórcą powojennego teatru. Reżyser, pedagog, uczeń Leona Schillera, wieloletni dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie. W latach 50. - jako reżyser - współpracował również z Teatrem Polskiego Radia. Erwin Axer zmarł 5 sierpnia po długiej chorobie. Miał 95 lat.
rozwiń zwiń