X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Profesora Ekiera rekolekcje dla uczniów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 10:00
– Rokrocznie organizowane były w naszym domu "rekolekcje wraz ze spowiedzią" dla całej klasy – opowiadał Jakub Ekier o pełnej zaangażowania pedagogice swojego ojca. W dniu 100. urodzin prof. Jana Ekiera wysłuchaliśmy w Dwójce barwnych wspomnień o Jubilacie.
Audio
  • Prof. Jana Ekiera wspominają uczniowie i przyjaciele (Sezon na Dwójkę)
Jan Ekier
Jan Ekier Foto: PAP/Paweł Supernak

– Mama robiła kanapki, również jakieś słodkości. Na przyjęciu pojawiali się uczniowie Profesora, cała klasa. Wszyscy siedzieli przy stole, a gdzieś tam, na boczku, ojciec dyskretnie rozmawiał z każdym z osobna – wspominał Jakub Ekier te swoiste "rekolekcje wraz ze spowiedzią”, spotkania, które świadczyły o tym, jak bardzo Profesor poświęcał się swojej pedagogicznej pracy.
W "Sezonie na Dwójkę" gościliśmy uczniów prof. Jana Ekiera. – To, co przede wszystkim zyskałem, to była nauka muzyki, rozumienia formy, pojmowania, co to jest fraza, równowaga między elementami czysto pianistycznymi a elementami głębokiego muzykowania – wspominał Piotr Paleczny swoje kontakty ze znakomitym pedagogiem. Alicja Paleta-Bugaj podkreślała natomiast, że do dziś – rozmawiając z Profesorem – czuje się uczona i inspirowana dydaktycznie.
Jaki był prof. Jan Ekier jako nauczyciel, jako znawca Chopina? Jaki zaś prywatnie, choćby podczas wakacji w Łopusznej, dokąd przyjeżdżał swoim "słynnym białym mercedesem” (ze wspomnień Bronisławy Kawall)? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której uczestniczyli także prof. Irena Poniatowska i Paweł Kamiński. Spotkanie prowadziła Anna Skulska.

Zobacz więcej na temat: Jan Ekier
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Ekier – z Chopinem przez życie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 12:00
– W wykonaniu szczytem jest prostota. Trzeba tysięcy nut przegranych i opracowanych, aby do tej prostoty, która jest ostatecznym pięknem sztuki, dojść – mówił w Dwójce Jan Ekier, znakomity pianista, pedagog i kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Ekier: młodość w Krakowie to niezapomniane koncerty

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 17:25
– Kraków ze względu na lokalizację pomiędzy Lwowem i zachodem Europy był miastem "przelotowym", przez które przewijało się wielu wybitnych muzyków – opowiadał Jubilat w "Notatniku Dwójki".
rozwiń zwiń