Czas na dobroczynność!

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 14:30
- Polacy są hojni i chcą pomagać. Przecież my przez pierwsze 10 lat działalności opieraliśmy się wyłącznie na pracy wolontariuszy - mówiła w "Poranku Dwójki" założycielka i prezes Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża Magdalena Hozer-Chachulska, zapraszając do wzięcia udziału w poniedziałkowej aukcji na rzecz placówki.
Audio
  • Czas na dobroczynność! (Poranek Dwójki)
  • O Gabrielu Garcii Marquezie mówi krytyk teatralny Paweł Głowacki (Poranek Dwójki)
  • O Gabrielu Garcii Marquezie mówi tłumacz Tomasz Pindel (Poranek Dwójki)
Czas na dobroczynność
Foto: flickr/ Stephan Geyer

Schronienie i ratunek w Mokotowskim Hospicjum św. Krzyża otrzymują nie tylko bezdomni i chorzy, ale też inwalidzi, rodziny z dziećmi w dramatycznej sytuacji, zagrożone patologią, bądź wręcz patologiczne. W placówce mogą skorzystać z wszechstronnej pomocy. Osoby, które do nas przychodzą, mogą skorzystać z opieki psychologicznej, pomocy prawnej, ale również pomocy socjalnej w postaci żywności czy leków.

Wszechstronność udzielanej pomocy sprawia, że placówce trudno jest spełnić prawne kryteria, konieczne do uzyskania państwowego wsparcia finansowego. Pozostaje liczyć na dobroczynność. takich miejsc w Polsce jest wiele. Uzyskiwania w nich pomoc i wsparcie dla wielu ludzi jest bezcenne, ale też jest to najczęściej jedyne miejsce, gdzie jakąkolwiek pomoc mogą uzyskać. Możemy pomóc takim placówkom ofiarowując im choćby 1% naszego podatku.

A jak już państwo wiedzą, w poniedziałek w Dwójce aukcja na rzecz Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża. Gośćmi "Poranka Dwójki" byli Magdalena Hozer-Chachulska i doktor Leszek Kraj.

W auydycji wspominaliśmy także zmarłego wczoraj Gabriela Garcię Marqueza>>>

Zaprezentowaliśmy ponadto kolejny tytuł z cyklu "25 książek na 25 -lecie". Audycję prowadził Paweł Sawicki.

mm/mc

Czytaj także

Hospicjum Świętego Krzyża. To nie musi być ostatnia przystań...

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 14:00
- Są z nami osoby, które kilkanaście lat temu skazano na śmierć. Wystarczyła odrobina serdecznej opieki... - mówiła w "Sezonie na Dwójkę" Magdalena Hozer-Chachulska, prezes Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża w Warszawie. Zachęcamy do wysłuchania audycji i do udziału w specjalnej aukcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mokotowskie Hospicjum św. Krzyża przywraca wiarę w człowieka

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 16:00
- W starym, sypiącym się baraku udało nam się stworzyć szpital z prawdziwego zdarzenia. To miejsce, w którym pomoc znajdują chorzy w najtrudniejszej sytuacji materialnej - mówiła w Dwójce Magdalena Hozer-Chachulska, założycielka warszawskiego hospicjum.
rozwiń zwiń