Dwójka na Pikniku Wolności. Przyjdź do Łazienek!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 18:00
Program 2 Polskiego Radia oraz Instytut Książki zapraszają – w niedzielę 8 czerwca – do Łazienek Królewskich w Warszawie na imprezy w ramach Pikniku Wolności. Będzie można m.in. spotkać się z pisarzami oraz poznać znakomite słuchowiska.
Audio
  • Joanna Szwedowska, kierownik Redakcji Literackiej PR 2, Magdalena Lewna z Łazienek Królewskich i Violetta Łabanow z Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich" o Pikniku Wolności (Poranek Dwójki)
  • Olga Pasiecznik zaprasza na koncert "Mozart. Uwertura" do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Z artystką rozmawia Anna Skulska (Poranek Dwójki)
Dwójka na Pikniku Wolności. Przyjdź do Łazienek
Foto: Glow Images/East News

A w programie: uroczyste podsumowanie konkursu radiowej Dwójki "25 książek na 25-lecie" z udziałem ich autorów, emisja słuchowisk Polskiego Radia oraz wiersze Szymborskiej, Herberta, Miłosza i Różewicza czytane przez znakomitych aktorów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Od godz. 12.00 na dziedzińcu Podchorążówki w Łazienkach Królewskich Hanna Maria Giza oraz Piotr Kofta zaproszą Państwa na dyskusję z księgarzami i wydawcami o rynku książki w Polsce. O godz. 13.00 przekażą pałeczkę Małgorzacie Szymankiewicz i Jerzemu Kisielewskiemu, którzy porozmawiają z autorami książek wybranych przez słuchaczy w Dwójkowym konkursie. Wyróżnienie zwycięskim pisarzom wręczą dyrektor-redaktor naczelna Programu 2 Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Instytut Książki Grzegorz Gauden oraz przedstawiciel Kancelarii Prezydenta. Obydwa wydarzenia będą transmitowane na antenie Dwójki.
Od godz. 15.00 do 20.10 w tym samym miejscu zostanie zaprezentowanych pięć słuchowisk Polskiego Radia zrealizowanych według tekstów wyróżnionych autorów: "Wybierz saksofon” Wiesława Myśliwskiego (15.00-15.30), "Madame" Antoniego Libery (15.30-16.20), "Kartoteka rozrzucona” Tadeusza Różewicza (16.20-17.20), "Lala” Jacka Dehnela (17.20-18.20) oraz "Miłość na Krymie” Sławomira Mrożka (18.20-20.10).
Natomiast o godz. 17.00 na scenie przy Nowej Kordegardzie wiersze Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza oraz Zbigniewa Herberta z ich najlepszych tomików wydanych po 1989 roku przeczytają m.in. Dorota Landowska, Halina Skoczyńska, Mariusz Benoit oraz Mariusz Bonaszewski.

Na Piknik Wolności zapraszały w "Poranku Dwójki" Joanna Szwedowska, kierownik Redakcji Literackiej PR2, Magdalena Lewna z Łazienek Królewskich i Violetta Łabanow z Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich".
***
Ponadto w "Poranku Dwójki" Olga Pasiecznik w rozmowie z Anną Skulską zapraszała na koncert "Mozart. Uwertura" do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Audycję prowadził Paweł Sawicki.

/

jp/mc

Czytaj także

Znamy Dwójkowy kanon literacki 25-lecia!

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 18:40
Oto wyniki naszego plebiscytu "25 książek na 25-lecie"! "Książki to świat, który sobie człowiek wybiera" - powiedział kiedyś autor tytułu, który otrzymał najwięcej Państwa głosów. Gdy świętujemy ćwierćwiecze wolnej Polski, te słowa brzmią wyjątkowo...
rozwiń zwiń