X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Herdzin i Patyra, czyli "Paganini Millenium Tour"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 12:30
W "Poranku Dwójki" gościć będziemy Krzysztofa Herdzina i Mariusza Patyrę, który występował na scenach całego świata - w Europie, obu Amerykach i w Azji.
Niccolo Paganini to jeden z twórców, którego muzykę w opracowaniu Krzysztofa Herdzina wykona Mariusz Patyra
Niccolo Paganini to jeden z twórców, którego muzykę w opracowaniu Krzysztofa Herdzina wykona Mariusz PatyraFoto: Wikimedia/CC

Mariusz Patyra koncertował z wybitnymi orkiestrami, m.in. Royal Chamber Orchestra Tokyo, Orchestra di Roma czy Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie. Teraz, w towarzystwie Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina, który opracował nowe aranżacje znanych utworów, przygotował specjalną trasę pod hasłem "Paganini Millenium Tour".

Trasa będzie obejmować trzy koncerty w filharmoniach w Gdańsku, Łodzi i Warszawie. Mariusz Patyra wykona perły muzyki klasycznej, m.in. utwory Paganiniego, Kreislera czy Wieniawskiego. Podczas trasy planowane jest nagranie albumu płytowego "Live", który ma ukazać się w Polsce, w Niemczech i we Włoszech. Z muzykami porozmawiamy po 8.35.

Z kolei po 7.35 zapowiemy promocję książki Leona Tadeusza Błaszczyka "Żydzi w kulturze muzycznej  ziem polskich XIX i XX wieku".

Poza tym w programie: serwisy informacyjne, wiadomości kulturalne, "Archiwalnia", przegląd prasy, "Słowo na dzień", "Piosenka z rekomendacją" (wybór Krzysztofa Jakowicza). Nie zapomnimy też o  "Płycie Tygodnia". To koncerty Andrzeja Panufnika - ostatnia część cyklu symfonicznego realizowanego pod batutą Łukasza Borowicza z udziałem solistów: skrzypka Aleksandra Sitkowieckiego, wiolonczelisty Raphaela Wallfischa i pianistki Ewy Kupiec.

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w piątek (14.11) w godzinach 6.00-9.00. Program prowadzi Paweł Siwek.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak