Małgorzata Szejnert i jej Polesie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 14:00
Na antenie Dwójki czytamy "Usypać góry. Historie z Polesia" Małgorzaty Szejnert. Autorka odwiedzi nas w poniedziałkowy poranek.
Małgorzata Szejnert w studiu radiowej Dwójki. Tym razem opowiadała o swoim doświadczeniu Polesia
Małgorzata Szejnert w studiu radiowej Dwójki. Tym razem opowiadała o swoim doświadczeniu PolesiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

 

"Usypać góry. Historie z Polesia" to fenomen polskich Kresów w pigułce. Co Polesiu wiedzieli w latach 30. XX wieku Amerykanka Louise Boyd, niestrudzona badaczka Arktyki, oraz generał Carton de Wiart, weteran brytyjskich wojen w Afryce? Dlaczego na miejsce kolejnych eskapad wybierają właśnie polskie mokradła? Czy przeczytali u Herodota, że żyje tam lud czarnoksiężników, którzy raz w roku zamieniają się w wilki? Może słyszeli o legendarnym grobie Owidiusza? Na początku wieku XXI Małgorzata Szejnert wyrusza ich tropem.
Reportażystka będzie naszym gościem o 8.35. A godzinę wcześniej powiemy o najnowszym spektaklu Och-Teatru, czyli "Prapremierze dreszcowca".
Poza tym w "Poranku": "Słowo na dzień", "Piosenka z rekomendacją" (w tym tygodniu piosenki wybiera Stanisław Sojka), "Archiwalnia", przegląd prasy i wiadomości kulturalne i oczywiście "Płyta tygodnia", którą jest nagranie pierwszego koncert w odbudowanym gmachu Filharmonii Warszawskiej w 1955 roku (Warner Classics).

***

Na audycję "Poranek Dwójki" - w poniedziałek (9.03) w godz. 6.00-9.00 - zaprasza Paweł Siwek .

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Szejnert i polskie Kresy w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 17:00
Rozmowa z wybitną polską reportażystką Małgorzatą Szejnert na temat jej najnowszej książki "Usypać góry".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polesie według Szejnert. Fragmenty książki

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 16:10
Reporterską książkę Małgorzaty Szejnert "Usypać góry. Historie z Polesia" czytała na naszej antenie Maria Maj.
rozwiń zwiń