Marcin Wyrostek i AUKSO. Nadchodzi Letnia Filharmonia

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 13:04
O programie tegorocznej, szesnastej już odsłony popularnego muzycznego festiwalu opowiedzieliśmy w "Poranku Dwójki".
Audio
  • Justyna Rekść-Raubo o programie XVI Letniej Filharmonii AUKSO (Poranek Dwójki)
  • Janusz Marynowski o corocznym projekcie Sinfonii Varsovi: "Letnie koncerty na Grochowskiej" (Poranek Dwójki)
Podczas koncertu finałowego XVI Letniej Filharmonii AUKSO (1.08.2015) usłyszymy utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka For Alice (na zdj. fragm. okładki), nagranej wraz z zespołem Tango Corazon i AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy
Podczas koncertu finałowego XVI Letniej Filharmonii AUKSO (1.08.2015) usłyszymy utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka "For Alice" (na zdj. fragm. okładki), nagranej wraz z zespołem Tango Corazon i AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta TychyFoto: mat. promocyjne AGORA S.A.

XVI Letnia Filharmonia AUKSO to unikalny projektu kulturalno-edukacyjny, który opiera się na jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce – AUKSO Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia. Festiwal odbywa się od kilkunastu już lat na Suwalszczyźnie, a od roku także na południu Polski - w Pieninach.

Głównym rysem XVI edycji będzie obecność wszechstronnego muzyka – akordeonisty Marcina Wyrostka, który wystąpi w dwóch różnych odsłonach repertuarowych, a także Gościa Festiwalu – kompozytora Mikołaja Góreckiego.  

O XVI Letniej Filharmonii AUKSO opowiedziała Justyna Rekść-Raubo, dyrektor festiwalu.

W audycji przypomnieliśmy też o corocznym projekcie Sinfonii Varsovi: "Letnie koncerty na Grochowskiej" (maj-wrzesień 2015).

***

***
Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Justyna Rekść-Raubo (dyrektor XVI Letniej Filharmonii AUKSO)

Data emisji: 27.07.2015

Godzina emisji: 8.35

jp/bch

Czytaj także

XVI Letnia Filharmonia AUKSO – Wigry 2015

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 19:10
Zapraszamy na kolejną odsłonę unikalnego projektu kulturalno-edukacyjnego, który opiera się na jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce – AUKSO Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy pod dyr. Marka Mosia.
rozwiń zwiń