Karolina Cicha i Różewicz na Walentynki

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 09:00
Białostocka artystka w najbliższym czasie zaśpiewa wiersze Różewicza w miastach, z którymi poeta był związany. W Dwójce opowiadała o tym, jak literat zareagował na piosenkową wersję swojej twórczości.
Audio
  • Karolina Cicha o swoim spotkaniu z Tadeuszem Różewiczem (Poranek Dwójki)
Karolina Cicha na scenie w studiu Polskiego Radia
Karolina Cicha na scenie w studiu Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Piosenkarka wspominała w "Poranku Dwójki", że śpiewanie Różewicza zaczęła od wiersza "Walentynki". - Przygotowywałam interpretację tego utworu na zajęcia z analizy dzieła literackiego na podyplomowym studium polonistycznym. Siadłam do pianina i zaśpiewałam ten tekst, tak jak go rozumiałam. Rok później wykonałam go podczas koncertu walentynkowego - opowiadała.

Wkrótce po tym wydarzeniu pojawił się pomysł nagrania płyty z wierszami Różewicza. Karolina Cicha udała się do poety, by uzyskać jego akceptację dla tego projektu. Artystka była zaskoczona nie tylko przebiegiem spotkania, ale też radykalnym stosunkiem Różewicza do muzyki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Karolina Cicha (piosenkarka)

Data emisji: 2.11.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/kul

Czytaj także

"Różewicz powiedział mi półtoragodzinny wiersz"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 10:00
- Poetów pamiętamy w takim stylu, w jakim rozgrywa się pożegnanie - podkreślała Karolina Cicha, która niepokornymi muzycznymi interpretacjami wierszy Różewicza uczci pierwszą rocznicę śmierci poety.
rozwiń zwiń