Krafftówna: nasz magiczny świat jest zagłuszany

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 13:33
- Każdy ma taki świat, ale w tym momencie on jest przykrywany obrazkami i natłokiem informacji, lawiną wiedzy dostępnej w internecie - mówiła w Dwójce wybitna aktorka.
Audio
  • Barbara Krafftówna o książce "Krafftówna w krainie czarów" (Poranek Dwójki)
Barbara Krafftówna (na zdjęciu) stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie - Felicję w Jak być kochaną
Barbara Krafftówna (na zdjęciu) stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie - Felicję w "Jak być kochaną"Foto: PAP/Waldemar Deska

Barbara Krafftówna, niezapomniana aktorka Kabaretu Starszych Panów, opowiadała, że nie ma czasu na internet, pochłonięta jest bowiem życiem: - Spotkania z ludźmi i jeszcze moja aktywność zawodowa jakoś nie zmusiły mnie do zagłębienia się w wiedzę guziczkową, która pochłania totalnie i czas, i komórki, ja uruchamiam w mózgu własne guziczki - mówiła artystka w rozmowie z okazji wydania książki "Krafftówna w krainie czarów".

Publikacja ta ma charakter wywiadu rzeki, którego Barbara Krafftówna udzieliła Remigiuszowi Grzeli. W "Poranku Dwójki" aktorka opowiadała o autoryzacji książki, która ku jej zaskoczeniu przyniosła mało skreśleń. Podzieliła się też refleksją na temat aktorstwa: - Dziś artyści mogą być tego nieświadomi, ale mnie uczono, że aktorem to się jest na scenie, a na ulicy jest się zwykłym, normalnym człowiekiem.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Barbara Krafftówna (aktorka)

Data emisji: 11.12.2016

Godzina emisji: 8.10

bch/jp

Czytaj także

Barbara Krafftówna na manewrach. Bo starość też radość

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 19:00
Znana i ceniona, polska aktorka pojawi się wkrótce w nowej sztuce teatralnej "Jesienne manewry”. To historia o tym, jak szybko zdobyć dużo gotówki. – Najważniejsza jest inwencja twórcza – śmieje się Barbara Krafftówna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krafftówna: 85-lecie? Bardzo mnie to śmieszy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 21:55
- Paleta twórców, do których miałam i szczęście i z którymi miałam zaszczyt współpracować, była niezwykła - podkreśla w Jedynce aktorka, która w tym roku świętuje jubileusz 85-lecia.
rozwiń zwiń