X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Grabowski i jego "Spowiedź chuligana"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 10:50
- Wystarczy przeczytać wiersze Jesienina, żeby poznać spowiedź z jego życia. Artysta pisał tylko o sobie, swoich uczuciach, rozterkach, alkoholu i kobietach, których w jego życiu było bardzo dużo - podkreślił w Dwójce Andrzej Grabowski, mówiąc o twórczości rosyjskiego poety Sergiusza Jesienina.
Audio
  • Andrzej Grabowski i Krzysztof Jasiński opowiadają o spektaklu "Spowiedź chuligana. Jesienin" (Poranek Dwójki)

Goszczący w Dwójce aktor i reżyser Krzysztof Jasiński opowiadali o opartym na wierszach rosyjskiego poety przedstawieniu "Spowiedź chuligana. Jesienin", które będzie miało swoja premierę 4 lutego w warszawskim Teatrze Polonia.

 - To nie jest tak, że w spektaklu będziemy zapoznawać się tylko z twórczością Sergieja Jesienina. Przyjdziemy do teatru, żeby zobaczyć, jak spowiada się Andrzej Grabowski. Dzieki wizerunkowi aktora, jaki znamy z telewizji, poezja rosyjskiego artysty zabrzmi w jego wykonaniu prawidziwie. To będzie zderzenie dwóch wspaniałych życiorysów – powiedział Krzysztof Jasiński.

W nagraniu audycji posłuchamy również m.in. o innym monodramie "Spowiedź chuligana", w którym grał niegdyś Andrzej Grabowski.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Andrzej Grabowski (aktor), Krzysztof Jasiński (reżyser)

Data emisji: 3.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Grabowski: trzeba widzieć, kiedy publiczność ma się śmiać

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 20:17
- To trudny i wredny kawałek chleba - tak o sztuce rozbawiania publiczności opowiadali w Dwójce znakomici aktorzy Krzysztof Tyniec, Krzysztof Kowalewski i Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń