Andrzej Grabowski i jego "Spowiedź chuligana"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 10:50
- Wystarczy przeczytać wiersze Jesienina, żeby poznać spowiedź z jego życia. Artysta pisał tylko o sobie, swoich uczuciach, rozterkach, alkoholu i kobietach, których w jego życiu było bardzo dużo - podkreślił w Dwójce Andrzej Grabowski, mówiąc o twórczości rosyjskiego poety Sergiusza Jesienina.
Audio
  • Andrzej Grabowski i Krzysztof Jasiński opowiadają o spektaklu "Spowiedź chuligana. Jesienin" (Poranek Dwójki)

Goszczący w Dwójce aktor i reżyser Krzysztof Jasiński opowiadali o opartym na wierszach rosyjskiego poety przedstawieniu "Spowiedź chuligana. Jesienin", które będzie miało swoja premierę 4 lutego w warszawskim Teatrze Polonia.

 - To nie jest tak, że w spektaklu będziemy zapoznawać się tylko z twórczością Sergieja Jesienina. Przyjdziemy do teatru, żeby zobaczyć, jak spowiada się Andrzej Grabowski. Dzieki wizerunkowi aktora, jaki znamy z telewizji, poezja rosyjskiego artysty zabrzmi w jego wykonaniu prawidziwie. To będzie zderzenie dwóch wspaniałych życiorysów – powiedział Krzysztof Jasiński.

W nagraniu audycji posłuchamy również m.in. o innym monodramie "Spowiedź chuligana", w którym grał niegdyś Andrzej Grabowski.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Andrzej Grabowski (aktor), Krzysztof Jasiński (reżyser)

Data emisji: 3.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mg

Czytaj także

Andrzej Grabowski: trzeba widzieć, kiedy publiczność ma się śmiać

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 20:17
- To trudny i wredny kawałek chleba - tak o sztuce rozbawiania publiczności opowiadali w Dwójce znakomici aktorzy Krzysztof Tyniec, Krzysztof Kowalewski i Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń