X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka ludzi pustyni. "Niesłyszalny nigdzie indziej rys"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 13:28
- Lubię opisywać rytm wyróżniający moje ulubione gatunki muzyki metaforami. Naszą tradycyjną muzykę Tuaregów wyobrażam sobie jako wielbłąda dostojnie kroczącego po drobnym piasku pustyni - mówił w Dwójce Ousmane Ag Mossa, lider zespołu Tamikrest.
Audio
  • Lider zespołu Tamikrest Ousmane Ag Mossa w rozmowie z Andrzejem Zielińskim (Wybieram Dwójkę)
Ousmane Ag Mossa, Andrzej Zieliński i tłumaczka Aleksandra Stelmach podczas wywiadu dla Dwójki
Ousmane Ag Mossa, Andrzej Zieliński i tłumaczka Aleksandra Stelmach podczas wywiadu dla DwójkiFoto: Magdalena Dudek/Pardon, To Tu

XylourisWhite 663.jpg
Xylouris White. Greckie mity i didgeridoo z Australii

Tamikrest oznacza "przejście" w języku Tuaregów - koczowniczego ludu Sahary. To także nazwa działającego już ponad dekadę zespołu łączącego tuareską kulturę z dźwiękami z innych części świata, napotkanymi w czasie niekończących się tras.

Jak podkreślał Ousmane Ag Mossa, muzyka na całym świecie jest do siebie podobna. Ale to dobór poszczególnych muzycznych odcieni i sposób ich mieszania sprawia, że coś staje się wyjątkowe. - Jesteśmy wyizolowanymi od reszty świata ludźmi pustyni. To sprawiło, że nasza muzyka ma ten niesłyszalny nigdzie indziej rys. Zawdzięczamy to naszej tradycji - opowiadał artysta.

W rozmowie również m.in. o tym, czy da się grać na lince hamulcowej od roweru, o trudnej historii Tuaregów (czy jak wolą o sobie mówić: Kel Tamashek, ludzi pustyni), czy o bluesie, który "brzmi jak krowa"...

***

Prowadzi: Andrzej Zieliński

Gość: Ousmane Ag Mossa (lider zespołu Tamikrest)

Data emisji: 27.07.2017

Godzina emisji: 17.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Perkusista Jamiroquai: inspirował nas Daft Punk

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 18:00
- Chcieliśmy by piosenki na tej płycie były specyficznym połączeniem funku, elektroniki i muzyki tanenczej - mówił w Dwójce o albumie "Automaton" perkusista Derrick McKenzie.
rozwiń zwiń