X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pinokio". "To powieść pisana na zniechęceniu"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 10:45
- To książka, która powstała trochę przypadkowo. Collodi, nie mając czasu i sił na dalsze pisanie, często po prostu odkładał swoją pracę na później – podkreślił Jarosław Mikołajewski, opowiadając o słynnej powieści "Pinokio".
Audio
  • Rozmowa z Jarosławem Mikołajewskim na temat twórczości Carla Collodiego (Poranek Dwójki)

- Książka ta powstawała w odcinkach dla magazynu ilustrowanego. Gdy Carlo Collodi rezygnował z pisania kolejnej części, dzieci pisały do wydawnictwa i prosiły o wznowienie. W ten sposób powstała powieść łatana, która nie tylko jest zapisem wymyślonej historii. Zbyt często zdarza się, że pisarze przedstawiają od razu pełną fabułę, obawiając się krytyków, którzy mogą im zarzucić nagłe przerwanie akcji. "Pinokio" powstał trochę na zniechęceniu, co świetnie wpłynęło na jego fabułę – dodał Jarosław Mikołajewski, którego najnowsza książka "Pamiętnik starego Geppetta" przedstawia losy Carla Collodiego.

W nagraniu audycji posłuchamy o tym, jak styl pracy włoskiego pisarza wpłynął na ostateczną fabułę "Pinokia", a także dowiemy się, dlaczego Jarosław Mikołajewski ceni tę powieść nie mniej niż "Boską komedię" Dantego Alighieri.

***

Rozmawiał: Piotr Kędziorek

Goście: Jarosław Mikołajewski (pisarz)

Data emisji: 19.09.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekscytująca niedziela? Zagraj w "Poranku Dwójki"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 15:00
Zapraszamy na audycję, podczas której można wziąć udział w konkursie "Niedzielny Poranek Dwójki". Do wygrania atrakcyjne nagrody!
rozwiń zwiń