REKLAMA

Reżyserki i reżyserzy teatralni mają swój związek zawodowy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:01
Gościem audycji będzie Paweł Łysak, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie oraz Tomasz Cyz, publicysta literacki, muzyczny i eseista. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Matusciac Alexandru

Porozmawiamy na temat inauguracyjnego Zjazdu Gildi Reżyserek i Reżyserów Teatralnych, który odbył się w poniedziałek (21.05). Początek o godz. 8.10 (transmisja wideo).

Piotr Cieplak 1200.jpg
Piotr Cieplak: teatr natury to groza i zachwyt w jednym

Ponadto w audycji opowiemy: o rozpoczynającym się we wtorek 28. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej, o Industriadzie - czyli święcie Szlaku Zabytków Techniki, które 9 czerwca odbędzie się w ponad dwudziestu śląskich miejscowościach, oraz o Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017, którego wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałkowy wieczór.

Zapraszamy też do wysłuchania kolejnych rekomendacji kulturalnych muzyka Wacława Zimpla oraz felietonu Bartka Chacińskiego.

Naszą "Płytą Tygodnia" jest najnowszy album firmy Chandos z utworami kameralnymi Grażyny Bacewicz - dwoma kwintetami fortepianowymi oraz dwoma kwartetami - na czworo skrzypiec i na cztery wiolonczele.

Zachęcamy także Państwa do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę". Wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę - najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15! Do wygrania książki od PIW.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (22.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/jp

Zobacz więcej na temat: reżyser

Czytaj także

Wawrzyniec Kostrzewski: Vonnegut ma magiczną moc dawania dystansu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 09:00
- Po latach lektura "Rzeźni nr 5" uderzyła mnie z podwójną siłą, bo dzięki niej udało mi się uciec od chaosu codzienności, doraźnych politycznych wojenek, natłoku informacji i krzyku Internetu – mówił w Dwójce ceniony reżyser.
rozwiń zwiń