Wkrótce otwarcie Domu Chłopaków w Broniszewicach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 11:00
- Pierwszymi medialnym dobroczyńcami byli słuchacze Dwójki. Do dziś mamy dobroczyńców, którzy wciąż z dopiskiem "Dwójka - Kultura pomaga" nas wspierają - podkreślały siostry dominikanki, opowiadając o Domu Chłopaków w Broniszewicach, którego uroczyste otwarcie już 1 września.
Audio
  • Rozmowa o Domu Chłopaków w Broniszewicach (Poranek Dwójki)
Dom Chłopaków w Broniszewicach
Dom Chłopaków w BroniszewicachFoto: Paweł Siwek/PR

Domu Chłopaków w Broniszewicach - szczególne miejsce, gdzie 56 niepełnosprawnych chłopców będzie mogło mieszkać bezpiecznie - powstało m.in. dzięki Dwójkowej akcji charytatywnej Kultura Pomaga. – Pomimo że dom jest już niemalże wyposażony, ludzie z rodziny Dwójkowej wciąż nam towarzyszą. To jest cudowne i za to bardzo dziękujemy – mówiły siostry Tymoteusza Gil i Eliza Myk, dominikanki z Broniszewic.

Jak opowiadały siostry, już na etapie projektowania zwracano uwagę, by nic w tym powstającym miejscu nie przypominało instytucji, "placówki", "miejsca pobytu". Ważne było, by stworzyć prawdziwy dom.

Jak wyglądała - nie tylko materialna - pomoc okazywana przez wielu ludzi przy przygotowaniu tego miejsca? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: siostry Tymoteusza Gil i Eliza Myk (dominikanki z Broniszewic)

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/pg

Czytaj także

Płyty z czarnej serii Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 13:07
Od poniedziałku (27.08) w konkursie "Płytą Tygodnia" będziemy mieli dla słuchaczy wybór płyt z muzyką wykonaną na dawnych fortepianach. 
rozwiń zwiń