Michał Sławecki: teledysk pomoże odbierać muzykę współczesną

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 13:13
- Będzie to przełamanie pewnych stereotypów, że do muzyki klasycznej nie może być teledysku - podkreślał ceniony śpiewak, opowiadając o oryginalnym przedsięwzięciu związanym z kompozycją Agaty Zubel.
Audio
  • Rozmowa z kontratenorem Michałem Sławeckim (Poranek Dwójki)

- Żyjemy w czasach, w których obraz pomaga przy odbiorze muzyki. A muzyka współczesna jest z zasady trudniejsza niż ta z wcześniejszych epok - tłumaczył gość "Poranka Dwójki" ideę teledysku do dramatopery Agaty Zubel "Oresteja". - Dzieło to jest genialne, cieszę się, że mogę znaleźć się we wspaniałym gronie artystów, którzy biorą udział w jego wystawieniu - mówił Michał Sławecki.

W rozmowie: więcej o  odbiorze muzyki współczesnej i o planowanym "wideoklipie", także o ulubionym repertuarze naszego gościa ("gdyby żył Haendel, byłbym takim szaleńcem, który stanąłby pod jego oknem i wrzeszczał, żeby mi chociaż pomachał") czy o jego drodze artystycznej jako kontratenora.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Michał Sławecki (kontratenor)

Data emisji: 15.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/pg

Czytaj także

Lista odtwarzania Agaty Zubel

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 17:00
W "Barierze dźwięku" razem ze śpiewaczką słuchaliśmy jej interpretacji utworów Bernharda Langa, Witolda Lutosławskiego, Luciana Beria, Arnolda Schoenberga, Fausta Romitellego i Gerarda Griseya.
rozwiń zwiń