"Amantka z pieprzem". Grażyna Barszczewska o sobie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 13:14
Gościem "Poranka Dwójki" będzie jedna z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorek. Okazją do spotkania jest nowo wydana książka, w której Grażyna Barszczewska opowiada o swoim życiu.
Grażyna Barszczewska
Grażyna Barszczewska Foto: I. Miszczuk/PR

Ma na swoim koncie wiele niezapomnianych ról, a wśród nich m.in. Stellę w "Fantazym" w reż. Macieja Prusa, chorą i porzuconą tancerkę Gizellę w "Dwoje na huśtawce" w reż. Kazimierza Kutza, siostrę Ratched w "Locie nad kukułczym gniazdem" w reż. Jana Buchwalda. Jan Łapicki obsadził ją w "Zemście" jako Podstolinę, Andrzej Wajda w "Panu Tadeuszu" jako Stolnikową. Na długo w pamięci pozostanie jej rola w monodramie "Pani z Birmy" o opozycjonistce Aung San Suu Kyi. A także kreacje, jakie stworzyła w Teatrze Polskiego Radia, za które w 1999 roku otrzymała Wielkiego Splendora.

O godz. 9.30 zapraszamy na spotkanie z Grażyną Barszczewską (transmisja wideo). Porozmawiamy o książce "Amantka z pieprzem" – pogłębionym wywiadzie, jaki z aktorką przeprowadził Grzegorz Ćwiertniewicz. Artystka prowadzi czytelnika przez swoje życie, zagrane rolę i pasje.

Ponadto w audycji opowiemy o trwającym Krakowskim Festiwalu Filmowym, o warszawskim Festiwalu Sztuki Mimu, a także o historii powstania opery "Ifigenia w Taurydzie".

Po godz. 8.00 rekomendacje kulturalne przedstawi Edyta Jungowska.

Od 27 do 31 maja "Płytą Tygodnia" jest najnowszy album artysty: "Moontag".

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (29.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

jp/pg

Zobacz więcej na temat: Grażyna Barszczewska
Czytaj także

Grażyna Barszczewska: proza Myśliwskiego jest jak scenariusz filmowy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 13:00
- Czytając jego książki, czuję zapach, widzę kolory. To niezwykła literatura - podkreślała aktorka, polecając książki prozatorskie, w tym ostatnią - "Ucho igielne", Wiesława Myśliwskiego.
rozwiń zwiń