Royal String Quartet zaprasza na Kwartesencję

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 13:01
W "Poranku Dwójki" Michał Pepol z Royal String Quartet opowiadać będzie o XV Festiwalu Kwartesencja, który obejmuje tym razem cztery koncerty. We wszystkich biorą udział gospodarze oraz ich goście - muzycy z krajowej czołówki.
Michał Pepol, wiolonczelista z Royal String Quartet
Michał Pepol, wiolonczelista z Royal String Quartet Foto: PR

Rok temu Royal String Quartet świętował dwudziestą rocznicę powstania. W roku 2019 pora na piętnastą Kwartesencję (12.06-2.07), a wśród jej gości: jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek, ubiegłoroczna laureatka Europejskiej Nagrody Kompozytorskiej - Agata Zubel oraz wywodzący się z jazzu, przełamujący wszelkie granice gatunkowe w muzyce pianista Marcin Masecki.

W programie festiwalu znajdziemy między innymi klasyczne kwartety smyczkowe Beethovena i Schuberta, pieśni Mahlera i Wellesza na kameralny skład, wyrafinowane kompozycje Jamesa MacMillana i minimalistyczną medytację Mortona Feldmana.

Spotkanie z Michałem Pepolem o godz. 8.30 (transmisja wideo).


Ponadto w audycji:

  • Sławek Jaskułke o swojej najnowszej płycie "The Son" zrealizowanej w stroju 432 Hz, nagranej na fortepianie prostostrunnym z 1935 roku, jednym z dwóch takich instrumentów na świecie;
  • Beskidzki Festiwal Klasyki "Cavatina Classics", którego pomysłodawcą i szefem artystycznym jest Paweł Kotla - dyrygent dzielący swój czas między Polskę i Wielką Brytanię.

Zapraszamy również do udziału we wspólnej zabawie w "Dwójce na piątkę". Nie zabraknie także "Płyty tygodnia".

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (7.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn

jp/pg

Zobacz więcej na temat: wiolonczela kwartet smyczkowy
Czytaj także

XV Festiwal Kwartesencja

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 14:57
Rok temu Royal String Quartet świętował dwudziestą rocznicę powstania. W roku 2019 pora na piętnastą Kwartesencję, która obejmuje tym razem cztery koncerty. We wszystkich biorą udział gospodarze oraz ich goście - muzycy z krajowej czołówki.
rozwiń zwiń