Polskie Radio
Section05
kwartet smyczkowy

Kwartesencja 2021. Paweł Czarny: wracamy z muzyczną ucztą

- Przed koncertem zaopatrzymy publiczność w niezbędne akcesoria: gąbki do mycia naczyń, szczoteczki do zębów oraz monetę. A na sali koncertowej będzie pojawiać się filmowa instrukcja, w jaki sposób posługiwać się tymi narzędziami i w którym momencie - opowiadał altowiolista Royal String Quartet Paweł Czarny o koncertach na zbliżającym się Festiwalu "Kwartesencja".
Zobacz więcej na temat:  kwartet smyczkowy Dwójka muzyka klasyczna KULTURA Roch Siciński

Equilibrium String Quartet na Domówce. "Kameralne dzieła Elsnera są niezwykłe"

- Elsnera spotkała historyczna niesprawiedliwość, ponieważ jest przysłonięty geniuszem Chopina. A jego kameralne utwory są bogate w tak niesamowitą melodyjność i śpiewność, że jest to muzyka warta uwagi - mówiła w Dwójce Sulamita Ślubowska, skrzypaczka i członkini zespołu Equilibrium String Quartet, który w sobotę (21.11) będzie gospodarzem "Domówki w Dwójce".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Dwójka Paweł Siwek kwartet smyczkowy KULTURA Józef Elsner

Wojciech Koprowski z Meccore String Quartet: połączył nas Chopin

- Zaczęło się od pewnego projektu kameralnego. Pojechaliśmy wykonać razem muzykę Fryderyka Chopina w obsadzie na fortepian i kwartet. To właśnie wtedy pojawił się zalążek pomysłu, że może by jakoś spleść muzyczne wątki naszego życia - mówił w "Poranku Dwójki" prymariusz polskiego kwartetu skrzypcowego. W najbliższą sobotę (3.10) Meccore String Quartet będzie gospodarzem "Domówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  kwartet smyczkowy Domówka w Dwójce Jakub Kukla koncert Dwójka