X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabela Plucińska: animator to najłatwiejszy zawód świata

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 11:22
- Moja technika plastelinowa sprawiła, że mogłam poszaleć, wyłonić różne kształty i świat cielesności, który pokazuje emocje bohatera – opowiadał gość "Poranka Dwójki", polska reżyserka filmów animowanych.
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Nataliia Trushkina

- Swoją drogę artystyczną zaczęłam od rzeźby w glinie. Rozpoczęłam w międzyczasie studia w szkole filmowej, gdzie szukaliśmy swojej techniki, a nasi profesorowie mówili nam "z wszystkiego możesz zrobić film i wszystko możesz ożywić". Moje pierwsze próby były w glinie, a że jest niepraktyczna, zamieniłam ją na plastelinę, która otworzyła dla mnie morze możliwości - opowiadała animatorka. Najnowszy film Izabeli Plucińskiej "Portret Suzanne" jest inspirowany opowiadaniem Rolanda Topora. Film zdobył Złotego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym. 

Artystka podkreśliła, że chociaż według niej praca animatora jest łatwa, nie należy wcale do banalnych i wymaga ogromnej precyzji i uważności. - Ale jeśli znajdujesz przyjemność w tych drobiazgach, w tej mrówczej pracy, czy ożywianiu elementów martwych, to jest duży przywilej - opowiadała.

Co ma wspólnego animacja z pływaniem? I kim jest tytułowa Susanne, której portret nakreśliła Izabela Plucińska? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Izabela Plucińska

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak