X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczne bogactwo na 2. festiwalu Eufonie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:21
Gościem audycji będzie prof. Rafał Wiśniewski - dyrektor Narodowego Centrum Kultury, organizatora II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE.
Plakat II festiwalu Eufonie 2019
Plakat II festiwalu Eufonie 2019Foto: mat. pras.

zajfert pepol 1200.jpg
Muzyka Wiary-Muzyka Pokoju. O sacrum językiem muzyki XXI w.

Polskie Requiem Krzysztofa Pendereckiego w wykonaniu Sinfonii Varsovii pod batutą Zsolta Nagy, chóru Filharmonii Narodowej oraz znakomitych solistów: Anny Radziejewskiej, Iwony Hossy, Tomasza Koniecznego i Rafała Bartmińskiego, autorska interpretacja muzyki Wojciecha Kilara w wykonaniu awangardowego interpretatora klasyki – Francesco Tristano, XVIII-wieczna opera o Zygmuncie, królu Polski
dzieła Dymitra Szostakowicza i Mieczysława Wajnberga w Filharmonii Narodowej - to kilka z wielkich wydarzeń festiwalu, który odbędzie się w dniach 15-23 listopada. O tegorocznej odsłonie porozmawiamy z dyrektorem Narodowego Centrum Kultury - prof. Rafałem Wiśniewskim (transmisja wideo).

Kolejny mocny punkt naszego programu, to spotkanie z wyjątkowym artystą, z człowiekiem wyjątkowej odwagi, który za swoją postawę twórcy niepokornego i nieuległego wobec rosyjskich władz został - po fantomowym procesie - skazany na 20 lat kolonii karnej. Od początku odsiadywania wyroku o jego uwolnienie apelowały największe autorytety świata polityki i kultury. Wyszedł na wolność odsiedziawszy 5 lat. Zapraszamy na wywiad z - przebywającym obecnie w Polsce - Olegiem Sencowem. Emisja tuż po godz. 8.00.

Ponadto w audycji:

  • Grzegorz Jarzyna sięgnął po "Burzę" Szekspira, ale akcję przeniósł do 2050 roku i postawił diagnozę rzeczywistości tuż po katastrofie ekologicznej
  • Fascynująca wyprawa po historii londyńskiego metra
  • Sukcesy i trudności polskich artystów tworzących poza krajem, czyli Festiwal Filmowy EMIGRA
  • Demakijaż - Festiwal Kina Kobiet w Lublinie

Pojawi się również konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka" oraz "Płyta Tygodnia".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (23.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/mko

Zobacz więcej na temat: Eufonie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Eufonie - święto muzyki Europy Środkowo-Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 12:34
Artyści z 20 krajów zagrają podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie, który 15 listopada rozpocznie się w Warszawie
rozwiń zwiń