X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal "Eufonie". Współczesne nurty i pielęgnacja przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 08:45
- W koncercie I, CULTURE Orchestra - ukryta jest misja Narodowego Centrum Kultury: chcemy reprezentować współczesne nurty, ale być zakorzenieni w przeszłości - podkreślał w Dwójce dyrektor NCK prof. Rafał Wiśniewski. 
Audio
  • Prof. Rafał Wiśniewski o II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej "Eufonie" (Poranek Dwójki)

- I, CULTURE Orchestra to dobry przykład na to, że można wspólnie cieszyć się muzyką, można opowiadać poprzez nią o historii. Szczególnie, że dziś grane będą utwory Stanisława Moniuszki i Grażyny Bacewicz. To jest projekt porozumienia poprzez kulturę – mówił prof. Rafał Wiśniewski o koncercie I, CULTURE Orchestra. 

Słynna młodzieżowa orkiestra złożona z najzdolniejszych muzyków z naszego regionu (Polski, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy) wykona dziś na Festiwalu "Eufonie" m.in. Uwerturę fantastyczną "Bajka" Moniuszki. Orkiestrze, pod kierunkiem Marty Gardolińskiej, towarzyszyć będzie skrzypaczka Leticia Moreno.

Gość "Poranka Dwójki" oceniał także dotychczasowe wydarzenia festiwalowe ("David Krakauer, który otwierał festiwal, zrobił coś niesamowitego"), zdradził, z jakim wyjątkowym artystą będzie związana przyszłoroczna odsłona festiwalu, mówił również o edukacji muzycznej i popularyzowaniu wciąż nie dość znanych w Polsce rodzimych twórców.

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej "Eufonie" trwa od 15 do 23 listopada br. Tegoroczny festiwal to blisko 640 artystów z 20 państw, 15 koncertów, 8 orkiestr, 3 prapremiery, 7 polskich premier. Partnerem festiwalu jest Program 2 Polskiego Radia, patronem medialnym: Polskie Radio. 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: prof. Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 21.11.2019

Godzina emisji: 7.40

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak