Wspólne komponowanie z Filharmonią Śląską

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 07:00
Pozbawieni dostępu do bezpośredniego uczestnictwa w kulturze dzięki licznym inicjatywom twórców nie pozostajemy jednak od niej całkowicie odcięci. Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach zaproponowała udział w niedziennym przedsięwzięciu.
Audio
  • Rozmowa z Adamem Wesołowskim, dyrektorem Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach (Poranek Dwójki)
zdj. il.
zdj. il. Foto: shutterstock.com/SunnyGraph

Melomanom zostało powierzone podjęcie decyzji o ostatecznym kształcie utworu komponowanego na bieżąco przez wybitnych kompozytorów. A wśród tych kompozytorów znaleźli się min. Enjott Schneider, Mikołaj Górecki, Marcel Chyrzyński czy Paweł Mykietyn.​ 

Zasada jest prosta. Każdego dnia prezentowane będą dwa alternatywne fragmenty nowego utworu. W głosowaniu internetowym każdy będzie mógł przyczynić się do decyzji, który z nich zostanie dołączony do powstającej kompozycji.

O szczegółach tej akcji oraz o sytuacji, w jakiej znalazła się Filharmonia Śląska, jej pracownicy i artyści, mówił w Dwójce Adam Wesołowski - dyrektor Filharmonii.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Data emisji: 1.04.2020

Godzina emisji: 8.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak