Dorota Landowska o pomocy dla potrzebujących artystów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 12:01
- Naszą idée fixe jest to, by nauczyć się pomagać sobie nawzajem. W tym naszym trudnym zawodzie, takim niepewnym, kiedy ciało odmawia nam posłuszeństwa i jesteśmy w bardzo ciężkiej sytuacji - mówiła w Dwójce Dorota Landowska, prezes Fundacji im. Darii Trafankowskiej.
Audio
  • Rozmowa z Dorotą Landowską, prezes Fundacji im. Darii Trafankowskiej (Poranek Dwójki)
Dorota Landowska w Dwójce, styczeń 2020
Dorota Landowska w Dwójce, styczeń 2020Foto: PR

W ostatnich miesiącach ogromnym problemem, który dotknął środowisko artystyczne jest - związany z ograniczeniami wywołanymi pandemią - niemal całkowity brak dochodów. Cały czas są też artyści, którzy potrzebują wsparcia w ratowaniu życia i zdrowia, czym zajmuje się Fundacja im. Darii Trafankowskiej.

Swoją pomoc kieruje do aktorów i ludzi związanych ze sceną. Od niemal 13 lat organizuje zbiórki, charytatywne koncerty i podejmuje akcje, których celem nie jest wyłącznie pomoc finansowa, ale też stworzenie banku wiadomości dotyczących leczenia.

- Chciałam podziękować wszystkim teatrom w Polsce za to, że były z nami - podkreślała w "Poranku Dwójki" Dorota Landowska, nawiązując do ostatniej, trzeciej zbiórki publicznej pod hasłem "Podopiecznym, na zdrowie". Aktora wspominała również m.in. o zbiórce pieniędzy na zwrot kosztów leczenia Miłogosta Reczka, o akcji, jaką zainicjował Piotr Gąsowski czy o pomocy ze strony młodzieży aktorskiej z Akademii Teatralnej. - Wolontariat Akademii Teatralnej cały czas z nami współpracuje, to jest bardzo wzruszające, ci młodzi ludzie mają tyle energii, tak bardzo chcą się dzielić i pomagać - mówiła Dorota Landowska.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Dorota Landowska (aktorka, prezes Fundacji im. Darii Trafankowskiej)

Data emisji: 25.05.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Maciej Sobieszczański: nagroda im. Kieślowskiego to szansa dla scenarzysty

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:07
- Mamy ambicję, żeby opowiedzieć o współczesnej Polsce, o tym jakie są napięcia pomiędzy rodziną a tym, co się dzieje w sferze społecznej, ekonomicznej i gospodarczej - mówił w "Poranku Dwójki" Maciej Sobieszczański, współautor scenariusza "Brother" nagrodzonego na prestiżowym wydarzeniu ScriptTeast Workshops. 
rozwiń zwiń