Górecki, jazz i premiery. Kuba Więcek zaprasza na "Domówkę z Dwójką"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 08:00
- Chcemy zaprezentować rzeczy różne: i nasze ulubione utwory, i własne, nowe kompozycje – opowiadał Kuba Więcek, który w najbliższą sobotę (8.08) wraz z pianistą Piotrem Orzechowskim będzie gospodarzem audycji z cyklu Dwójkowych kameralnych koncertów online.
Kuba Więcek
Kuba WięcekFoto: Marcin Giba

Posłuchaj
07:54 _PR2_AAC 2020_08_07-08-37-43.mp3 Kuba Więcek o "Domówce z Dwójką", podczas której wystąpi z Piotrem Orzechowskim. (Poranek Dwójki)

 

piotr orzechowski pianohooligan  1200_.JPG
Piotr Orzechowski: sobotnia Domówka będzie przekrojowa

- Kiedyś grałem podwójny koncert z Jankiem Młynarskim, Piotr grał solo. Po tym koncercie podszedł do mnie i powiedział, że bardzo mu się podoba to, co robię. Że mamy podobny sposób myślenia o improwizacji – wspominał Kuba Więcek początki swojej artystycznej współpracy z Piotrem Orzechowskim.

Potem były wspólne improwizacje i koncerty. – Przychodziły zamówienia, żeby grać utwory Góreckiego, Komedy, standardy jazzowe. Graliśmy przeróżne materiały. I to też będziemy prezentować w trakcie "Domówki z Dwójką" – podkreślał muzyk.

Jak zdradził, podczas koncertu pojawią się Wariacje op. 4 Góreckiego ("jest to utwór bliski sposobowi, w jaki improwizujemy, jeśli chodzi o język muzyczny"), kilka standardów jazzowych z lat 20., 30. i 40. oraz nowe kompozycje. – Zaprezentujemy premierowo kilka naszych nowo napisanych utworów, które są tworzone, aby kiedyś powstał nasz nowy materiał pt. "Kaprysy i bagatele" – mówił artysta.

Domówka bez muzycznych granic z duetem Orzechowski & Więcek >>>

***

Tytuł audycji: Jazzowa rozmowa w "Poranku Dwójki"

Prowadzi: Andrzej Zieliński

Gość: Kuba Więcek (saksofonista i kompozytor jazzowy)

Data emisji: 7.08.2020

Godzina emisji: 8.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Marcin Świątkiewicz i utwory nieskończone [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 16:21
Marcina Świątkiewicza znamy przede wszystkim jako znakomitego klawesynistę, który zachwyca słuchaczy swoimi interpretacjami dzieł wybitnych twórców doby baroku, jak i mniej znanych kompozytorów. W sobotę 25 lipca, podczas Domówki, artysta zasiądł nie przy jednym, lecz aż przy czterech instrumentach (i nie będą to tylko klawesyny!).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domówka bez muzycznych granic z duetem Orzechowski & Więcek. [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 20:59
Piotr Orzechowski i Kuba Więcek - dwa elektryzujące nazwiska młodego pokolenia polskiego jazzu spotkali się na jednej scenie w ramach "Domówki z Dwójką". Obaj artyści udowodnili, że współczesna muzyka jazzowa nie zna granic.
rozwiń zwiń