REKLAMA

Katarzyna Groniec o Ninie Simone

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 11:34
Premiera w Teatrze Konsekwentnym oraz zapowiedź konkursu wokalnego.
Audio
  • Katarzyna Groniec i Monika Mariotti o spektaklu "Moja Nina"
  • Prof. Włodzimierz Zalewski o X Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego
Nina Simone
Nina SimoneFoto: fot. Wikipedia/Roland Godefroy, lic. CC

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o spektaklu Teatru Konsekwentnego pod tytułem "Moja Nina". To połączenie recitalu - złożonego z utworów Niny Simone przetłumaczonych specjalnie na tę okazję przez Katarzynę Groniec - z klasycznym monodramem opartym na adaptacji autobiograficznej. Piętno na spektaklu odcisnęła fascynacja polskiej aktorki włoskiego pochodzenia, Moniki Mariotti postacią amerykańskiej piosenkarki. W monodramie "Moja Nina" usłyszeć można graną na żywo muzykę afrykańską, kawałki prosto z nowojorskich klubów, jazz i zaangażowaną piosenkę aktorską. Naszymi gośćmi byli Katarzyna Groniec, która na potrzeby spektaklu przetłumaczyła piosenki Niny Simone, i Monika Mariotti, która w monodramie wciela się w postać artystki.

Z kolei prof. Włodzimierz Zalewski zapowiadał X Międzyuczelniany Konkurs Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego, który odbędzie się w dniach 4–7 listo­pada 2012 r..

A poza tym : "Słowo na dzień", kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją" - w tym tygodniu wybierał będzie pisarz Janusz Głowacki.

Audycję prowadził Marcin Pesta.

5 listopada (poniedziałek)

Czytaj także

Czarny "Mikrokosmos"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 02:00
W zastępstwie Hirka Wrony zaprasza Grzegorz Zembrowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Geniusz Niny Simone

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 16:07
Przypomnijmy sobie niezwykłe improwizacje fortepianowe Niny Simone i jej niezwykły, charyzmatyczny głos.
rozwiń zwiń