Olgi Kern rok pod znakiem Rachmaninowa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 12:31
W tym roku obchodzimy podwójną rocznicę rosyjskiego kompozytora: 140. urodzin i 70 śmierci. Plany związane z obchodami tych jubileuszów były jednym z wątków naszej rozmowy z pianistką, Olgą Kern.
Audio
  • Olga Kern przed koncertem w Filharmonii Poznańskiej
  • Adam Harasiewicz o utworze "Summertime" Elli Fitzgerald
Olga Kern
Olga KernFoto: materiały promocyjne/Fernando Baez

W "Poranku Dwójki" Alina Kurczewska i jej gość – pianista Olga Kern – zapraszały na koncert do Filharmonii Poznańskiej. Kariera rosyjskiej pianistki Olgi Kern rozpoczęła się ponad 10 lat temu, kiedy artystka wygrała Międzynarodowy Konkurs  Pianistyczny im. Van Cliburna. Od tamtego czasu zdobywa uznanie publiczności wielu światowych sal koncertowych, grając z najlepszymi orkiestrami. 

8 lutego już po raz trzeci  będzie gościć w Filharmonii Poznańskiej. Wieczór wypełnią dzieła kompozytorów rosyjskich - Sergieja Rachmaninowa i Nikołaja Rimskiego-Korsakowa. Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy z pianistką.

Poza tym w audycji znalazło się miejsce na: "Słowo na dzień", "Kalendarium", przegląd prasy, "Wiadomości Kulturalne" oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją" (w tym tygodniu wybierał pianista Adam Harasiewicz). Jak zwykle, zapraszaliśmy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia": "Lutosławski - In Memoriam". Dzieła Krzysztofa Pendereckiego, Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego w nagraniu solistów, Chórów Polskiego Radia w Krakowie i Filharmonii Krakowskiej oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Całość pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Jest to album wydany w tym roku przez Polskie Radio.
Audycję poprowadził Paweł Sawicki

Piątkowa "Piosenka z rekomendacją" Adama Harasiewicza:

8 lutego (piątek)