X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Penderecka o Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 05:00
- Tegoroczna edycja odbędzie pod hasłem "Beethoven: wzniosłość i entuzjazm". Dlatego zaczynamy IX Symfonią d-moll - mówiła w Dwójce Dyrektor Generalna festiwalu i prezes Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.
Audio
  • Elżbieta Penderecka o 17. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena
Elżbieta Penderecka
Elżbieta PendereckaFoto: Andrzej Szozda/PR

Kameralistyka – rocznice – wschodzące talenty estrad koncertowych. Wokół tych haseł zbudowany jest program 17. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, który rozpocznie się 17 marca i potrwa blisko dwa tygodnie.

Oprócz spotkania z uznanymi zespołami i wspaniałą muzyką, tradycyjnie już publiczność festiwalu będzie miała okazję zobaczyć wschodzące gwiazdy światowych filharmonii.

- Szczególnej uwadze polecam Kirilla Karabitsa, który jest wspaniale zapowiadającym się dyrygentem, ale też Rafaela Payare, zdobywcę pierwszej nagrody na konkursie dyrygenckim Malko Kompetition w Kopenhadze,  no i naturalnie Kristiana Järviego - zwracała uwagę Elżbieta Penderecka.

17. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena na antenie Dwójki>>>

Na tegorocznym Wielkanocnym Festiwalu usłyszymy, pierwszy raz po dziewięciu latach, czołowy brytyjski kwartet smyczkowy, w którym altowiolistą jest Polak, Krzysztof Chorzelski. Belcea Quartet przedstawi wybór kwartetów smyczkowych Ludwiga van Beethovena. Ponownie wystąpią także Artis Quartet i Tokyo String Quartet, które zaprezentują utwory Haydna, Schuberta, Verdiego i Bartoka.

- Nasz festiwal będzie jedną z ostatnich okazji, żeby zobaczyć Tokyo String Quartet. Zespół ten w tym roku kończy działalność, więc cieszę się, że Warszawa znalazła się na ich pożegnalnej trasie - mówił gość Marcina Majchrowskiego.

Ważnym wątkiem festiwalu będzie 200. rocznica urodzin Giuseppe Verdiego i Richarda Wagnera, która stała się inspiracją do przypomnienia dwóch dzieł owych antagonistów sceny muzycznej XIX wieku. Leopold Hager poprowadzi drugi akt dramatu muzycznego mistrza z Bayreuth "Tristan i Izolda", w którym wystąpią śpiewacy specjalizujący się w partiach Wagnerowskich: Stefan Vinke (Tristan), Evelyn Herlitzius (Izolda), Franz Hawlata (Król Marek), Michelle Breedt (Brängene) oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z Katowic.

W programie festiwalu nie zabraknie również polskich akcentów jubileuszowych. Koncert wiolonczelowy Witolda Lutosławskiego wykona Nikolas Altstädt, laureat Credit Suisse Young Artists Award (2010) i uczestnik szeroko zakrojonego programu New Artist’s Generation rozgłośni BBC.

Więcej na temat festiwalu w nagraniu audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Verdi, Brahms i Penderecki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 10:00
Tegoroczny Festiwal – rozgrywany pod hasłem "Beethoven: wzniosłość i entuzjazm" – odbył się w dniach 17-29 marca. Program 2 Polskiego Radia zaprasza na retransmisje koncertów.
rozwiń zwiń