X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sacrum Profanum. "W tym roku celebrujemy jubileusze Zappy i Lutosławskiego"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 11:39
- "Najpierw tą głupią rzecz, czyli połączenie dwóch światów: muzyki rozrywkowej i poważnej, zrobię ja, a potem wy, nieśmiali powtórzycie to po mnie" - cytował Franka Zappę w "Poranku Dwójki" Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny Festiwalu Sacrum Profanum.
Audio
  • O tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum, opowiadał jego dyrektor Filip Berkowicz (Poranek Dwójki)
  • Jadwiga Sawicka opowiadała o tegorocznej edycji "Spojrzeń" (Poranek Dwójki)
Frank Zappa podczas występu w Ekeberghallen w Oslo, 16 stycznia 1977 roku
Frank Zappa podczas występu w Ekeberghallen w Oslo, 16 stycznia 1977 rokuFoto: Helge Øverås/Wikipedia/CC

Przed nami 11. edycja imprezy. Rozpocznie się ona już 15 września koncertem muzyki Terry’ego Riley’a. Wyznacznikiem Festiwalu Sacrum Profanum już kilka lat temu stały się niezwykłe i nieoczywiste spotkania, w których w tej edycji będzie bardzo wiele. - Będzie kolorowo i o wiele ciekawiej. Ponieważ z jednej strony będziemy celebrować rocznicę związaną z Witoldem Lutosławskim, a z drugiej tę związaną z Frankiem Zappą - opowiadał o festiwalu jego dyrektor artystyczny Filip Berkowicz.

>>>100. rocznica urodzin Witolda Lutosławskiego. Zobacz serwis specjalny<<<

W tym roku mija 20. rocznica śmierci Franka Zappy, artysty niepokornego, jednego z najbardziej skandalizujących twórców XX wieku. Na Sacrum Profanum usłyszymy koncert ukazujący ostatnie pracy artysty. - Będzie to nawiązanie do słynnego koncertu, który odbył się we Frankfurcie w 1992 roku, w ramach trasy koncertowej Zappy z zespołem Ensemble Modern. Grupa ta jest stałym gościem Festiwalu Sacrum Profanum. Tym razem postanowiliśmy pokazać pierwszy w Polsce tak duży monograficzny koncert Zappy. To monumentalna prezentacja jego muzyki, m.in. z albumu "The Yellow Shark”. Niestety bez Franka Zappy na scenie, ale na pewno będzie nam towarzyszył jego duch - mówił Filip Berkowicz.

>>> Zobacz plan transmisji w Dwójce z 11. Festiwalu Sacrum Profanum <<<

W audycji mogliśmy też wysłuchac rozmowy z Jadwigą Sawicką o artystach nominowanych do tegorocznej edycji "Spojrzeń". Wystawa ich prac będzie pokazana w warszawskiej Zachęcie.

Audycję przygotował Paweł Sawicki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wratislavia Cantans: Włochy widziane z północy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 14:05
- Ostatnie sześć edycji stanowiło największą prezentacje brytyjskiej kultury muzycznej, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Polsce. Pierwszy festiwal pod opieką Giovanniego Antoniniego naturalnie prowadzi nas do kraju, z którego pochodzi ten wybitny dyrygent i instrumentalista - mówił w "Poranku Dwójki" dyrektor Wratislavii Cantans, Andrzej Kosendiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska Music Now" – gdzie jest przyszłość polskiej muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 11:00
– Ten rok jest bardzo ciekawy. W związku z rocznicą Witolda Lutosławskiego mamy bardzo dobry pretekst, żeby rozmawiać na świecie o polskiej muzyce – mówiła w "Poranku Dwójki" Ewa Bogusz-Moore z Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń