X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Montowni sposób na "Trzech muszkieterów"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 16:00
- Jeśli ktoś by chciał zrobić "Trzech Muszkieterów" na serio w teatrze, to po pięciu minutach powypadałyby temu człowiekowi zęby. Ta historia musi mieć rock’n’rollowe tempo - mówił w Dwójce Rafał Rutkowski, jeden z aktorów grających w nowym przedstawieniu Teatru Montownia.
Audio
  • Rafał Rutkowski o przedstawieniu "Trzej Muszkieterowie" (Poranek Dwójki)
  • Zapowiedź Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS (Poranek Dwójki)
Trzej muszkieterowie, reż. Giovanny Castellano, premiera 30 listopada, Teatr Powszechny w Warszawie
"Trzej muszkieterowie", reż. Giovanny Castellano, premiera 30 listopada, Teatr Powszechny w WarszawieFoto: B. Siedlik/mat. promocyjne

"Trzej muszkieterowie" to klasyk – opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad. Zespół warszawskiego Teatru Montownia proponuje widzowi nowe odczytanie bestselleru Aleksandra Dumasa.

- Chcieliśmy zrobić z tego trochę szaloną historię. Chcieliśmy przy tym opowiedzieć też trochę o teatrze. Jest śmiesznie, jest zabawnie, krew się leje, są strzały jest miłość - opowiadał w Dwójce Rafał Rutkowski.

Skomplikowana, ale naszkicowana niezwykle precyzyjnie i odgrywana w szaleńczym tempie intryga oraz koloryt XVII-wiecznej Francji, nieustannie zmieniający role aktorzy i tylko jeden element scenografii – wielofunkcyjna szafa. Wszystko to jest pretekstem do zabawy w teatr, gry ze stereotypami i popkulturowymi wyobrażeniami na temat doskonale wszystkim znanej powieści.

- "Trzej Muszkieterowie" to jest taki komiks z czasów Dumasa. Dziś można by do nich porównać Batmana - porównywał gość Pawła Sawickiego.
Premiera spektaklu odbędzie się 30 listopada w Teatrze Powszechnym.
***
W audycji mówiliśmy też o Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS. Konkurs Jazz Juniors co roku wyłania młode jazzowe talenty, które zasilają polską i europejską scenę jazzową. Od kilkunastu lat festiwal ma charakter międzynarodowy. Stwarza atrakcyjną muzyczną platformę dla wspólnych, nowatorskich międzynarodowych projektów, które tylko tu mają szansę zaistnieć. Jazz Juniors to również jedna z nielicznych w Krakowie okazji usłyszenia największych jazzowych gwiazd.  O festiwalu, trwającym od 30 listopada do 5 grudnia, opowiadał jego dyrektor artystyczny - Paweł Kaczmarczyk.
W "Poranku Dwójki" nie zabrakło również "Słowa na dzień", kalendarium, informacji kulturalnych "Piosenki z rekomendacją" (w tym tygodniu piosenki wybierała Joanna Bator), przeglądu prasy i oczywiście "Płyty tygodnia". Do wygrania był album, na którym Lang Lang z towarzyszeniem orkiestry Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Simone'a Rattle'a gra koncerty fortepianowe Sergiusza Prokofiewa i Beli Bartoka.
Audycję przygotował Paweł Sawicki.
29 listopada (piątek)

Zobacz więcej na temat: Aleksander Dumas Jazz TEATR
Komentarze1
aby dodać komentarz
bogu5552013-11-29 20:57 Zgłoś
Ostatnio w "Poranku dwójki" w "Słowie na dzień " pojawili się faceci podający się za socjologów i duby smalone plotą na temat średniowiecznych zabobonów. Czy to jakiś twórczy wkład w MISJĘ radia publicznego?

Czytaj także

Tajemnice scenariuszy Jerzego Grzegorzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 10:49
- Czytelnicy dostają za jednym zamachem teksty mówione przez postaci ze sztuk Grzegorzewskiego, ale też zapis działań scenicznych oraz bogate odniesienia bibliograficzne - mówił w Dwójce Mateusz Żurawski, redaktor zbioru scenariuszy wybitnego reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd nad "Milczeniem o Hiobie" i "Kotką"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 12:00
- Przedstawienie jest przeciągnięte, niespójne i myślowo puste - krytykowała Hanna Baltyn. - To jest rzecz o niemożności nazwania ludzkiego cierpienia - bronił Jacek Wakar. W "Sezonie na Dwójkę" zrecenzowaliśmy nowe przedstawienie Piotra Cieplaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o Stary Teatr - soczewka polskiego życia teatralnego

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 20:00
- Plotki i medialne sensacje są nieistotne. Ten konflikt powinien skłonić do refleksji, gdzie są granice dopuszczalnej prowokacji w sztuce - mówił w Dwójce Jacek Sieradzki w rozmowie o Starym Teatrze pod dyrekcją Jana Klaty.
rozwiń zwiń