Tomasz Tyndyk. Aktor i fotograf w jednym

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 10:20
- Zacząłem robić zdjęcia telefonem, potem kupiłem sobie mały aparat. Fotografia powoli stawała się moją obsesją, kupowałem nowe sprzęty do robienia zdjęć - opowiadał w Dwójce aktor, który jest autorem wystawy pt. "Labirynt" prezentowanej w nowej siedzibie TR Warszawa.
Audio
  • Tomasz Tyndyk o swej pracy aktorskiej i fotograficznej (Poranek Dwójki)

Artysta do tego stopnia zafascynował się fotografią, że nie rozstawał się z aparatem nawet podczas przedstawień, w których sam występował. Efektem tego stała się wystawa zdjęć ukazujących teatr zza kulis.

- Fotografie te są zapisem moich odczuć na temat procesu budowania przedstawienia. Chciałem zobaczyć, czy będę potrafił skupić się wtedy na robieniu zdjęć i czy to, że sam jestem uczestnikiem sztuki, wpłynie jakoś na fotograficzny efekt – opowiadał aktor, którego wystawa zdjęć będzie towarzyszyła spektaklowi Grzegorza Jarzyny "GEN (premiera w piątek 17 lutego).

W nagraniu audycji posłuchamy również, z jakimi reakcjami innych aktorów spotkał się Tomasz Tyndyk podczas pierwszych zakulisowych sesji, a także posłuchamy o jego roli w spektaklu "Holzwege" w TR Warszawa.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Tomasz Tyndyk (aktor, fotograf)

Data emisji: 17.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mg

Czytaj także

Przed premierą "Jeziora" wg Yany Ross

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 15:00
W "Notatniku Dwójki" spotkaliśmy się z cenioną reżyserką teatralną, która przygotowuje przedstawienie w TR Warszawa.
rozwiń zwiń