REKLAMA

Jane Birkin w Dwójce przed koncertem w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 13:01
W "Poranku Dwójki" odwiedzi nas słynna brytyjska aktorka, kompozytorka i wokalistka, która już w środę wystąpi w warszawskiej Filharmonii Narodowej z programem "Serge Gainsbourg Symphonique".
Jane Birkin
Jane BirkinFoto: materiały prasowe

Jane Birkin wystąpi razem z Polską Orkiestrą Radiową i japońskim pianistą Nobuyuki Nakajimą. Koncert poprowadzi Michał Klauza. Artystka przy wsparciu Philippe'a Lerichomme'a (wieloletniego współpracownika Serge'a) oraz dzięki aranżacjom i partiom fortepianowym Nobuyukiego Nakajimy, stworzyła specjalny projekt w hołdzie człowiekowi, który przez wiele lat był dla niej najbliższą osobą zarówno w życiu artystycznym, jak i prywatnym. To właśnie z Gainsbourgiem nagrała kontrowersyjną piosenkę "Je t'aime... moi non plus", która stała się przebojem na całym świecie. Z Jane Birkin spotkamy się o godz. 8.10.

W audycji zajrzymy też do Muzeum Ognia w Żorach, które właśnie znalazło się wśród 13 najciekawszych tego typu miejsc na świecie według listy niesamowitych muzeów przygotowanej przez magazyn "Contemporist".

Porozmawiamy także o koncercie "Siła miłości", który odbędzie się w środę (19.04) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego i upamiętni ofiary obozu KL Ravensbrück.

Przed 9 spotkamy się ze scenarzystką i reżyserką, autorką m.in. nominowaną do Oscara "Joanny" Anetą Kopacz, która podzieli się z nami swoją kolejną fascynacją kulturalną.

Poza tym w "Poranku Dwójki": "Wiadomości kulturalne", po 7.15 i 8.35 przeglądy prasy kulturalnej, "Słowo na dzień", "Archiwalnia", po 6.45 "Melodie z górnej półki", a o 7.05 - "Płyta tygodnia". Jest nią album Deutsche Grammophon i firmy Sony Classical z utworami Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Murray'a Perahii. Amerykański pianista w tym tygodniu, dokładnie 19 kwietnia kończy 70 lat!

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (19.04) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/mz

Czytaj także

Oto historia słynnej miłości i skandalu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 19:05
W "Historii pewnej płyty" tym razem muzyka z 1969 roku. Wtedy, w atmosferze skandalu obyczajowego, ukazała się wspólna płyta Jane Birkin i Serge'a Gainsbourga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa gra Gainsbourga

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 13:40
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o płycie "Birkin/Gainsbourg Le Symphonique", na której Jane Birkin śpiewa z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń