Opis |
Po 7 letniej przerwie wraca jedno z najważniejszych wydarzeń dla śpiewaków - Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura. W tym roku w Operze Śląskiej odbędzie się jubileuszowa - dziesiąta - odsłona w całej historii Konkursu i czwarta o randze międzynarodowej. Konkurs ważny dla śpiewaków, ponieważ - poza sprawdzeniem swoich możliwości, wzmocnieniem pewności siebie, spotkaniem osobowości świata operowego - otwiera drzwi do najważniejszych ośrodków muzycznych na całym świecie. O Konkursie w Poranku Dwójki rozmawiamy z profesorem Wiesławem Ochmanem.
W Poranku Dwójki:
- zapowiedź koncertu Karłowicz in Memoriam i wywiad z Konstantym Andrzejem Kulką. 8. lutego w 110. rocznicę śmierci Mieczysława Karłowicza w niezwykłej przestrzeni – Kościele Pw. Św.Krzyża w Zakopanem wystąpi K.A. Kulka wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod batutą Moniki Stefaniak.
- czy to, że zostaliśmy stworzeni na Boży obraz i podobieństwo oznacza, że Bóg jest podobny do nas? Sztuka BOŻE MÓJ! to niezwykle zabawne rozwinięcie takiej myśli – to pytanie zadają twórcy spektaklu „Boże mój” w reż. Andrzeja Seweryna. W Teatrze Polonia trwają próby przed premierą. W Poranku Dwójki relacja z przygotowań i rozmowy z reżyserem, Marią Seweryn oraz Krzysztofem Pluskotą.?
- w cyklu Kulturalny Zawód zaglądamy do Archiwum Polskiego Radia i rozmawiamy z pracującymi tam archiwistami
- rekomendacje kulturalne Piotra Pazińskiego
- w zimowej odsłonie "Wiersza na Dzień Dobry" - "Opowieść zimowa" Bolesława Leśmiana
zapraszam na Poranek Dwójki od godz. 7 do 10? - Jakub Kukla
|