"Domówka z Dwójką". Aleksander Dębicz: czuję publiczność za ekranem telefonu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:44
- To bardzo ciekawe doświadczenie, zwłaszcza jeśli koncert jest na żywo strumieniowany w internecie. To trochę dziwne, ale i ekscytujące, że żyjemy w świecie, którego technologia umożliwia nam błyskawiczne połączenie się z publicznością - opowiadał polski pianista i kompozytor, który wraz z Jakubem Józefem Orlińskim zagra podczas drugiego, kameralnego koncertu w Dwójce.
Audio
  • Aleksander Dębicz o "Domówce z Dwójką" (Poranek Dwójki)
Aleksander Dębicz
Aleksander DębiczFoto: PR2/Piotr Piorun

shutterstock_1130777024.jpg
Domówka z Dwójką, czyli kameralne koncerty online

Po niezapomnianym występie Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, w najbliższą sobotę na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki usłyszymy i zobaczymy kameralny występ Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra Dębicza.

Pianista podkreślił, że nie jest to pierwszy ich wspólny występ, ponieważ razem z Jakubem Józefem Orlińskim spotkali się już wcześniej na wspólnym graniu. - Bardzo nam się spodobało i liczyliśmy na szybką współpracę, ale ze względów prozaicznych się nie udało. Teraz kwarantanna dała nam tę możliwość, żebyśmy wrócili do tematu. A z Jakubem współpracuje się kapitalnie, bo jest niezwykle inspirujący i wszechstronny - mówił Aleksander Dębicz.


Jakub Józef Orliński 1200.jpg
"Domówka z Dwójką". Jakub Józef Orliński: zagramy barok ze świeżym twistem

Recital będzie nadawany z prywatnego mieszkania Aleksandra Dębicza, skąd artyści wykonają m.in. Bacha, Purcella, Vivaldiego. - Niektóre z tych utworów zostały opracowane przez nas na nowo, poza Bachem, który zbędzie wykonany sauté – tak jak został napisany. Jedne kompozycje są bardziej odważne, a inne subtelniejsze. Myślę, że program będzie dość zróżnicowany i nie tylko oparty na muzyce dawnych mistrzów, bo pojawią się też utwory naszego autorstwa - opowiadał muzyk.

Kameralny wieczór z Aleksandrem Dębiczem i Jakubem Józefem Orlińskim z cyklu "Domówka z Dwójką" już w najbliższą sobotę 25 kwietnia o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Aleksander Dębicz (pianista, kompozytor)

Data emisji: 22.04.2020

Godzina emisji: 8.30